Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Mandaty i punkty karne za brawurową jazdę

Data publikacji 02.04.2015

Przed nami święta i wyjazdy na spotkania z rodzinami. Policjanci apelują o bezpieczną i rozważną jazdę. Nadmierna prędkość, nieprawidłowe wyprzedzanie, wymuszanie pierwszeństwa przejazdu, to wykroczenia regularnie popełniane przez kierujących. Dodatkowo brawura, brak wyobraźni i jazda bez zapiętych pasów bezpieczeństwa są również nieodłącznym elementem niewłaściwego zachowania podczas jazdy.

S-12 wtorkowe przedpołudnie, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Lublinie pełnią służbę w nieoznakowanym radiowozie wyposażonym w videorejsetrator.  Po kilku minutach na trasie pojawia się osobowy nissan. Pojazd porusza się z prędkością blisko 170 km / h. 58-letni mieszkaniec Lublina otrzymał 8 punktów karnych i mandat. Na tej samej trasie policjanci zatrzymali także kierującego samochodem m-ki Mitsubishi. Za kierownicą auta siedział 33-letni mieszkaniec Warszawy. Mężczyzna przekroczył o ponad 45km / h dozwoloną prędkość. Mitsubishi jechało z prędkością ponad 165 km / h. I w tym przypadku policyjna kontrola zakończyła się mandatem i wpisem punktów karnych do rejestru kierowcy.

Pamiętajmy. Jazda z nadmierną prędkością, nieprawidłowe wyprzedzanie, wymuszanie pierwszeństwa przejazdu, to wykroczenia regularnie popełniane przez kierujących, które przyczyniają się do wzrostu liczby wypadków i kolizji drogowych Dodatkowo brawura, brak wyobraźni i jazda bez zapiętych pasów bezpieczeństwa są nieodłącznym elementem niewłaściwego zachowania podczas jazdy.

Poruszając się po drogach pamiętajmy o tym, że oprócz nas są jeszcze inni równoprawni uczestnicy ruchu mający prawo do korzystania z dróg, bądźmy wyrozumiali i bardziej życzliwi dla tych, którzy mają mniejsze doświadczenie w kierowaniu pojazdami. Nie każda osoba (kierujący pojazdem lub pieszy) zachowuje się zgodnie z przepisami ruchu drogowego, dlatego też starajmy się przewidywać sytuacje na drodze. Przewożąc pasażerów bierzemy za nich całkowitą odpowiedzialność, siadając za kierownicę należy być wypoczętym i trzeźwym.

Osoby piesze muszą pamiętać o tym, że chodnik to miejsce wyznaczone do ruchu pieszych, a w przypadku jego braku należy korzystać z pobocza lewej strony drogi. Każde gwałtowne wejście na jezdnię także zza pojazdu, przebieganie lub przekraczanie jej w miejscu niedozwolonym może zakończyć się tragicznie. Pzypominamy, że od 31 sierpnia każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Musimy pamiętać, że jeden odblask może uratować nasze życie.

(KWP w Lublinie / mw)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 8.3 MB)

Powrót na górę strony