Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant trenerem kadry narodowej Ju Jitsu

Data publikacji 02.04.2015

Na co dzień policjant - specjalista Wydziału Prewencji, po pracy trener i wychowawca. Nadkom. Mariusz Wowra z rybnickiej komendy od kilku dni jest również trenerem młodzieżowej kadry narodowej w Ju Jitsu sportowym. Jednak w pierwszej kolejności swoją wiedzę i umiejętności przekazuje na szkoleniach policjantom.

Nadkomisarz Mariusz Wowra na co dzień pracuje w Wydziale Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Rybniku na stanowisku specjalisty z zakresu organizacji służby. Od 15 lat zajmuje się także szkoleniem policjantów z taktyki i techniki interwencji oraz przygotowaniem ich na zawody strzeleckie, judo oraz karate. Wiele zawdzięczają mu również mundurowi, którzy co roku reprezentują komendę na zawodach Patrol Roku.

Po służbie znajduje jednak czas realizując swoją drugą pasję jaką są sporty walki. Od 2001 roku jest główym trenerem Rybnickiego Klubu Ju JItsu Sportowego oraz od marca trenerem kadry narodowej w kategorii do 21 lat, w Polskim Związku Ju Jitsu. Jego wychowankowie zajmują wysokie lokaty na zawodach krajowych oraz miedzynarodowych. Między innymi jest trenerem aktualnej Mistrzyni Świata Juniorów w Ju Jitsu, Mistrzyni Europy Juniorów w Ju Jitsu Szwecja - Lund 2014, Mistrzyni Swiata Kadetów w Ju Jitsu Grecja - Ateny 2013.

Mariusz Wowra sporty walki uprawia od 30 lat. Posiada uprawnienia państwowe Trenera II Klasy w Ju Jitsu, działa także w innych organizacjach sportowych, w których pełni funkcje doradcze w zakresie kierunków rozwoju dyscypliny sportowej Ju Jitsu w kraju. W 2014 roku za wysokie wyniki sportowe osiągnięte przez swoich wychowanków otrzymał list gratulacyjny Ministra Sportu i Turystyki.

Od kilkunastu lat angażuje się także w działania profilaktyczne dla dzieci i młodzieży miasta Rybnika realizując różne programy profilaktyczne. Pasją do Ju Jitsu zaraził również wielu policjantów i ich rodziny, organizując obozy sportowe, które integrują młodych ludzi.

(KWP w Katowicach / mw)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 9.17 MB)

Powrót na górę strony