Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany ojciec przewoził dzieci

Data publikacji 02.04.2015

2,4 promila alkoholu w organizmie miał kierowca bmw, który wiózł dwójkę dzieci. Obok pijanego mężczyzny siedziała jego żona. Kobieta również była nietrzeźwa. Nieodpowiedzialny kierowca odpowie za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu. Natomiast sąd zbada sytuację rodzinną.

1 kwietnia br. na numer alarmowy 997 policjanci otrzymali informację o mężczyźnie, który mimo tego, że jest prawdopodobnie nietrzeźwy, wsiadł do samochodu z dwójką swoich dzieci i odjechał. Funkcjonariusze niezwłocznie skierowali patrole w rejony ulic, którymi kierowca mógł jechać.

Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Luboniu wraz z policjantami z Wydziału Zabezpieczenia Miasta Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu zatrzymali do kontroli drogowej bmw, którym nietrzeźwy miał się poruszać.  W samochodzie poza kierowcą znajdowała się dwójka dzieci w wieku 5 i 9 lat oraz ich matka.

Podejrzenie co do stanu nietrzeźwości kierowcy potwierdziło się. 51-latek miał w organizmie 2,4 promila alkoholu. Siedząca obok niego 35-letnia żona ponad 1,5 promila. Na miejsce do kobiety funkcjonariusze wezwali pogotowie ratunkowe. Twierdziła bowiem, że jest w trzecim miesiącu ciąży. Jednak badanie lekarskie to wykluczyło. Za zgodą dyżurującego sędziego sądu rodzinnego, dzieci trafiły pod opiekę znajomej rodziny.

Mężczyzna noc spędził w izbie wytrzeźwień. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości stracił uprawnienia do kierowania pojazdami. Jak się okazało, 51-latek już ma na swoim koncie jazdę na „podwójnym gazie”. 2 kwietnia zostały mu przedstawione zarzuty. Policjanci skierowali wniosek do sądu rodzinnego o wgląd w sytuację tej rodziny.

(KWP w Poznaniu / mj)

Powrót na górę strony