Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wrocławscy policjanci przechwycili kolejne dopalacze

Data publikacji 02.04.2015

Wrocławscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o posiadanie i handel dopalaczami. W punkcie usługowym, w którym pracował oraz w innym pomieszczeniu, funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli 114 różnego rodzaju opakowań zawierających powyższe substancje. Mężczyzna wpadł, gdy przygotowywał dopalacze do sprzedania osobom, które złożyły wcześniej zamówienie.

Policjanci Wydziału Kryminalnego z komisariatu na wrocławskim Rakowcu, w związku z podejrzeniem o posiadanie i handel dopalaczami, zatrzymali 25-letniego mężczyznę, mieszkańca Wrocławia. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu.

W punkcie usługowym, w którym pracował oraz pomieszczeniu znajdującym się nieopodal, funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli 114 różnego rodzaju opakowań zawierających substancje zwane potocznie dopalaczami. Mężczyzna wpadł, gdy przygotowywał dopalacze do sprzedania osobom, które złożyły wcześniej zamówienie. Zabezpieczone substancje zostaną poddane teraz szczegółowej analizie pod względem zawartości przez biegłych z tego zakresu.

Jeśli okaże się, że zabezpieczone środki zawierają substancje zagrażające życiu lub zdrowiu, wówczas oprócz przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii lub ustawy o państwowej inspekcji sanitarnej, w grę mogą wchodzić także przepisy kodeksu karnego dotyczące narażenia człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia.

(KWP we Wrocławiu / mj)

Powrót na górę strony