Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ćwiczenia Oddziału Prewencji Policji w Poznaniu

Data publikacji 02.04.2015

W pierwszym kwartale 2015 roku odbyły się szkolenia, w których uczestniczyli funkcjonariusze Oddziału Prewencji Policji w Poznaniu. Podczas tych zajęć policjanci oraz kadra dowódcza mieli okazję do przećwiczenia różnych wariantów i sytuacji, z którymi mogą się spotkać podczas codziennej służby.

Tematem pierwszego szkolenia było „Dowodzenie Oddziałem Prewencji Policji w warunkach przywracania naruszonego porządku publicznego w terenie zurbanizowanym oraz odblokowania obiektu”. Zostało ono zrealizowane w dwóch edycjach, do którego wykorzystano budynki policyjne przy ul. Podolańskiej.

Głównym celem szkolenia było doskonalenie taktyki manewrowania pododdziałem zwartym w warunkach dynamicznie zmieniającej się sytuacji, w trudnym terenie miejskim. Duże zagęszczenie budynków stanowi przeszkodę w działaniach pododdziałów zwartych dlatego tak ważne są systematyczne szkolenia i doskonała taktyka.

Druga część odbyła się na stadionie piłkarskim przy ul. Bułgarskiej wraz z policjantami Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu. Wykorzystano również przewodników psów służbowych oraz Zespół Konny. Zajęcia były prowadzone przy współpracy z osobami, które na co dzień są odpowiedzialne za ochronę i bezpieczeństwo na terenie stadionu. Policjanci regularnie zabezpieczają spotkania piłkarskie, które odbywają się w Poznaniu. Dobra znajomość topografii obiektu i sposobów poruszania się między sektorami, umożliwia szybką reakcję na zaistniałe zagrożenia podczas imprez sportowych.

(KWP w Poznaniu / mw)

Powrót na górę strony