Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczne święta. Briefing Policji i Inspekcji Transportu Drogowego

Policja i Inspekcja Transportu Drogowego spotkała się z dziennikarzami. Podczas briefingu omówione zostały najważniejsze zasady bezpieczeństwa w okresie Świąt Wielkanocnych. Poruszone były kwestie bezpieczeństwa na drodze, ostrożności w miejscach publicznych oraz zabezpieczenia własnego mienia.

Mł. insp. Marek Konkolewski z Biura Prewencji i Ruchu Drogowego KGP, szczególną uwagę zwrócił na zachowanie ostrożności za kierownicą. Prowadzący powinni pamiętać, by odpowiednio przygotować pojazd do podróży. Należy sprawdzić poziom oleju, zawartość płynu do spryskiwaczy oraz sprawność świateł. Ważnym aspektem jest zapięcie pasów bezpieczeństwa, jak również odpoczynek kierowcy przed podróżą. Policja po raz kolejny przypomniała, że nie będzie tolerować żadnych niebezpiecznych działań na drodze. Liczne patrole będą czuwały nad bezpieczeństwem podróżujących na terenie całego kraju.

Rzecznik Prasowy Inspekcji Transportu Drogowego, Alvin Gajadhur, przekazał najważniejsze informacje związane z ruchem transportu ciężarowego, busów i autobusów. Przypomniał, że w sytuacjach naruszenia przepisów drogowych przez kierowców pojazdów aut osobowych, inspektorzy ITD mogą podejmować interwencje.

Mł. asp. Dawid Marciniak z Zespołu Prasowego KGP, zwrócił uwagę, że czas świąt mogą próbować wykorzystywać przestępcy. Należy pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu mieszkania. Otwarte drzwi, okna czy też pozostawione listy w skrzynce pocztowej, mogą zachęcić złodziei do kradzieży.

W Poniedziałek Wielkanocny, znany jako Śmigus – Dyngus,  trzeba zachować rozwagę. Polewanie wodą jest piękną tradycją, jednak przesada może okazać się zgubna. Strumienie wody kierowane na pasażerów środków transportu publicznego z tradycją nie mają nic wspólnego, a osoby tak się „bawiące” są zwykłymi chuliganami. Policja przypomina, że takie postępowanie podlega odpowiedzialności karnej. Tradycję należy pielęgnować, ale zgodnie z normami dobrego wychowania.

(KGP / mo,ms / foto. M.Krupa)

Powrót na górę strony