Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za skimming

Data publikacji 03.04.2015

Policjanci z Ochoty zwalczający przestępczość gospodarczą zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy mają związek z zamontowaniem nakładki na jednym z bankomatów na terenie dzielnicy. Prokurator przedstawił zatrzymanemu 30 i 34-latkowi zarzut przygotowania do fałszowania elektronicznych środków płatniczych. Dzisiaj sąd podejmie decyzję o ich tymczasowym aresztowaniu. Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Kilka dni temu do policjantów zwalczający przestępczość gospodarczą na Ochocie zgłosił się mężczyzna, który poinformował funkcjonariuszy, że chciał wypłacić pieniądze z jednego z bankomatów na terenie dzielnicy, ale zaniepokoił się wyglądem urządzenia.

Funkcjonariusze natychmiast udali się pod wskazany adres. Na miejscu potwierdzili, że na bankomacie jest założona tzw. ,,nakładka’’ do kopiowania danych z kart płatniczych i zorganizowali zasadzkę. W trakcie obserwacji, w godzinach popołudniowych przy bankomacie pojawili się dwaj mężczyźni, którzy zdemontowali nakładkę. Wtedy zostali zatrzymani.

Jak się okazało, to 30 i 34 -letni obywatele Łotwy. W trakcie przeszukania pokoju hotelowego, w którym zatrzymali się mężczyźni policjanci znaleźli i zabezpieczyli inne przedmioty, które służyły zatrzymanym do kopiowania kart: skimmer, nakładkę z zamaskowaną kamerą, urządzenie do przesyłania danych z kart.

Ponadto został też zabezpieczony samochód mężczyzn, w którym policjanci znaleźli karty płatnicze i urządzenie do ich kopiowania. W efekcie przeprowadzonych czynności operacyjnych i procesowych został zgromadzony materiał dowodowy, na podstawie którego prokurator przedstawił mężczyznom zarzut przygotowania do fałszowania elektronicznych środków płatniczych.

Sprawa ma charakter rozwojowy i niewykluczone, że zatrzymani usłyszą wkrótce kolejne zarzuty.

(KSP / mw)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 10.12 MB)

Powrót na górę strony