Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nielegalna broń, amunicja i narkotyki

Data publikacji 03.04.2015

Policjanci stołecznego Wydziału ds. Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców przeprowadzili dwie akcje zatrzymania osób posiadających nielegalną broń. W ręce policjantów wpadli Dawid P. (26 l.), u którego funkcjonariusze znaleźli broń gazową z tłumikiem przerobioną na bojową, amunicję różnego kalibru i narkotyki. W drugim przypadku u 35-letniego Krzysztofa T. funkcjonariusze zabezpieczyli dwie jednostki broni palnej i amunicję oraz marihuanę.

Dwa zespoły policyjne jednocześnie przeprowadziły akcje zatrzymań mężczyzn posiadających nielegalnie broń.

W pierwszym przypadku funkcjonariusze pojechali na Pragę Południe i zaczęli obserwować okolice jednego z bloków przy ul. Opinogórskiej. Po kilkudziesięciu minutach zauważyli mężczyznę wychodzącego z klatki schodowej, który odpowiadał rysopisowi osoby mającej posiadać broń. Policjanci podeszli do niego i kiedy uzyskali potwierdzenie, że jest to 26-letni Dawid P. wraz z nim weszli do mieszkania. Podczas przeszukania funkcjonariusze znaleźli broń gazową z tłumikiem przerobioną na bojową, 47 sztuk amunicji (w tym 46 sztuk o kalibrze 5,6 mm i jeden o kalibrze 7,62 mm) i śladowe ilości marihuany. Dawid P. został zatrzymany i przewieziony do Komendy Stołecznej Policji. Mężczyzna usłyszał zarzuty nielegalnego posiadania broni i amunicji, za co grozi do 8 lat pozbawienia wolności jak również posiadania narkotyków.

W tym czasie druga grupa specjalistów pojechała do podwarszawskich Mrozów. Tam policjanci zorganizowali zasadzkę przy jednej z posesji przy ul. Sportowej. Czekali aż podejrzewany o nielegalne posiadanie broni i narkotyków pojawi się w okolicy. Po krótkim czasie na posesję wjechał samochód, kierowany przez Krzysztofa T. Policjanci wylegitymowali mężczyznę i weszli z nim do domu. Podczas przeszukania znaleźli dwie jednostki broni palnej, susz roślinny i suche krzaki marihuany. Waga zabezpieczonych narkotyków wyniosła 91,87 grama. Wśród przedmiotów ujawnionych przez policjantów znalazły się ponadto: atrapa granatu i odznaka przypominająca policyjną. Mężczyzna również trafił do KSP, a następnie usłyszał zarzuty: nielegalnego posiadania broni i posiadania znacznej ilości narkotyków.

Obaj mężczyźni zostali objęci dozorem policyjnym.

(KSP / mj)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 11.59 MB)

Powrót na górę strony