Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jechał za szybko - chciał przekupić policjantów

Data publikacji 03.04.2015

Drawscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który usiłował wręczyć im łapówkę w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Kierowca chciał uniknąć odpowiedzialności za jazdę bez prawa jazdy i przekroczenie prędkości.

To była pierwsza kontrola przeprowadzona wczorajszego poranka przez patrolujących krajową 20-tkę policjantów drawskiego ruchu drogowego. W okolicy miejscowości Rakowo, znajdującej się na granicy powiatów drawskiego i szczecineckiego mundurowi stwierdzili, że  jadący przed radiowozem bus porusza się ze zbyt dużą prędkością. Jak pokazał wideorejestrator, kierujący przekroczył prędkość o 44 kilometry. Policjanci pojechali  za renault i zatrzymali kierującego do kontroli drogowej. Okazało się, że kierowca nie miał również przy sobie prawa jazdy, chociaż realizował usługę przewozu osób i na „pokładzie” miał trzech pasażerów.

31-letni mieszkaniec gminy Szczecinek nie był zadowolony z nałożonego na niego mandatu i punktów karnych za popełnione wykroczenia. Zaproponował, więc swój sposób na załatwienie tej sprawy a mianowicie 50 złotych dla
każdego funkcjonariusza. Policjanci  informowali 31-latka, że to co próbuje zrobić jest przestępstwem, jednak mężczyzna chciał postawić na swoim i 100 złotowy banknot położył na notatnik jednego z nich. 

Kierowca renaulta został zatrzymany a ponieważ do przestępstwa doszło na terenie powiatu szczecineckiego przekazano go miejscowym policjantom.

Mężczyzna już usłyszał zarzut wręczenia funkcjonariuszom korzyści majątkowej w zamian za odstąpienie od wykonania obowiązków służbowych, za co kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 10. 31-latek nie uniknie również odpowiedzialności za popełnione wykroczenia.

(KWP w Szczecinie / mw)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 2.15 MB)

Powrót na górę strony