Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Posiadał broń i amunicję bez zezwolenia

Ząbkowiccy policjanci zatrzymali mężczyznę z gminy Złoty Stok, który posiadał w mieszkaniu broń palną oraz gazową, a także wiatrówkę. Funkcjonariusze zabezpieczyli również 66 sztuk amunicji różnego kalibru. Za posiadanie broni bez wymaganego zezwolenia mężczyzna odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komendy Powiatowej w Ząbkowicach Śląskich ustalili, że 58-letni mieszkaniec gminy Złoty Stok może posiadać nielegalną broń palną. Natychmiast pojechali do jego mieszkania, by to sprawdzić. Mężczyzna jednak uparcie zaprzeczał i twierdził, że nie posiada żadnej broni. Policjanci przeszukali mieszkanie i w jednym z pokoi znaleźli trzy pistolety, karabinek oraz wiatrówkę. Zabezpieczyli także 55 sztuk amunicji do broni palnej i 11 do broni gazowej.

Zdając sobie sprawę z konsekwencji, 58-latek twierdził, że broń tą dostał od swojego nieżyjącego już ojca i nie zna historii tych przedmiotów. Znalezione pistolety funkcjonariusze przejęli do depozytu. Teraz wszystkie zostaną zbadane przez biegłego i na podstawie jego opinii okaże się, czy którykolwiek z nich może wrócić do właściciela.

Mężczyzna usłyszał już zarzut posiadania broni bez wymaganego zezwolenia, za co grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / ms)

Powrót na górę strony