Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowana nielegalna uprawa konopi i zabezpieczone 160 sadzonek

Data publikacji 03.04.2015

Policjanci z Ząbkowic Śląskich wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej zlikwidowali uprawę konopi indyjskich. W wynajętym domu funkcjonariusze znaleźli 160 sadzonek. Zabezpieczono również specjalistyczne wyposażenie wykorzystywane do prowadzenia uprawy oraz nasiona przygotowane już do kolejnego sadzenia. Funkcjonariusze ustalili również, że zatrzymany w tej sprawie mężczyzna wyrabiał z uprawianych konopi olej, a następnie dodawał go do masła i piekł z niego ciastka. 36-latek usłyszał już w tej sprawie zarzuty.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Ząbkowicach Śląskich, realizując czynności operacyjne wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej, zlikwidowali nielegalną uprawę konopi. W sprawie zatrzymano 36-letniego mężczyznę, podejrzanego o ten nielegalny proceder.

Jak wynika z ustaleń policjantów zajmujących się tą sprawą, mężczyzna w celu prowadzenia uprawy, wynajął budynek. Po wejściu do środka, funkcjonariusze zlokalizowali uprawę prowadzoną w pomieszczeniach piwnicznych. W specjalnych namiotach policjanci znaleźli i zabezpieczyli 160 sadzonek konopi. Zabezpieczyli także lampy, nawozy do roślin, zbiorniki i filtry wody. Plantacja była całkowicie zautomatyzowana. W okolicach budynku funkcjonariusze ujawnili też dużą ilość ściętych już krzewów.

Policjanci sprawdzili również wrocławskie mieszkanie zatrzymanego mężczyzny. Tam znaleźli m.in. ponad 200 nasion konopi, które były przygotowane już do sadzenia. Okazało się też, że mężczyzna wyrabiał z uprawianych konopi olej, a następnie dodawał go do masła i z niego piekł ciastka. ,

Obecnie funkcjonariusze nadal wyjaśniają okoliczności tej sprawy. Zatrzymany usłyszał już zarzuty posiadania narkotyków oraz nielegalnej uprawy konopi.Na bazie zgromadzonych materiałów sąd zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego, poręczenia oraz zabezpieczenia majątkowego.

Przypomnijmy, że za posiadanie środków odurzających i nielegalną uprawę konopi grozić może kara do 3 lat pozbawienia wolności. Gdy jednak w grę wchodzi znaczna ilość środków odurzających, kara pozbawienia wolności może wzrosnąć nawet do lat 10.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 8.89 MB)

Powrót na górę strony