Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zorganizowali kurs samoobrony dla kobiet

Był pot, była walka – jest satysfakcja i większe poczucie bezpieczeństwa. Tak można podsumować już szósty, bezpłatny kurs samoobrony dla pań, który został zorganizowany przez Komendę Powiatową Policji w Lubinie, pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Lubińskiego. Kursantki nauczyły się nie tylko szybko reagować, ale też prawidłowo oceniać zagrożenie, bronić się adekwatnie do ataku oraz kontrolować swoje emocje.

Wykręcały ręce, ciągnęły się za włosy, wyrywały torebki i używały do samoobrony przedmiotów codziennego użytku – a wszystko po to, aby czuć się bezpiecznie. Komenda Powiatowa Policji w Lubinie już po raz szósty zorganizowała kurs samoobrony dla pań. Dwa razy w tygodniu, przez cały marzec, kobiety z powiatu lubińskiego mogły uczyć się samoobrony pod okiem instruktorki z lubińskiej szkoły Krav Maga. Sytuacje zagrożenia, w jakich mogą znaleźć się potencjalne ofiary, występują przeważnie w miejscach, w których najmniej się tego spodziewają. Nikt nie jest w stanie przewidzieć, kiedy i gdzie mogą one wystąpić.

Aby temu zapobiec i nauczyć uczestniczki kursu przewidywania realnej oceny zagrożeń oraz prawidłowych zachowań w przypadku ich wystąpienia, starano się w czasie kursu stworzyć jak najbardziej realne warunki. Z tego też względu Panie uczestniczyły w zajęciach, które odbywały się nie tylko na sali gimnastycznej, ale także w lokalu - miejscu, gdzie istnieje mała przestrzeń, tłum ludzi, krzesła i brak możliwości szybkiego oddalenia się od sprawcy. Odbył się też trening w środkach komunikacji miejskiej oraz trening na szpilkach.

Umiejętności nabyte podczas tych spotkań, panie będą mogły wykorzystać w każdym momencie. Kursantki nauczyły się nie tylko reagować szybko, ale prawidłowo oceniać zagrożenie, bronić się adekwatnie do ataku oraz kontrolować swoje emocje. 

Kurs odbył się dzięki wsparciu Starosty Powiatu Lubińskiego, który sfinansował zajęcia i po raz szósty objął akcję honorowym patronatem. Dużym zaskoczeniem dla pań w tym roku była kobieta – instruktor, która zaczęła trenować Krav Magę po edycji „Bezpiecznej Kobiety”. Pani Agnieszka Kazimierów zdobyła uprawnienia instruktora i teraz sama zaraża swoją pasją inne kobiety.

(KWP we Wrocławiu / ms)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 28.78 MB)

Powrót na górę strony