Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Funkcjonariusze uratowali mężczyznę z płonącego budynku

Data publikacji 03.04.2015

Policjanci z powiatu złotoryjskiego otrzymali informację o pożarze budynku, w którym miał zabarykadować się mężczyzna. W związku z tym, że osoba nie odpowiadała ma wezwania, a z pomieszczeń wydobywał się dym, podjęto natychmiastową decyzję o wyważeniu drzwi. Po wejściu do domu policjanci wraz ze strażakami zauważyli mężczyznę, który usiłował odebrać sobie życie. Półprzytomnego poszkodowanego wyniesiono na zewnątrz budynku i udzielono mu pomocy medycznej. Następnie przekazano go pod opiekę lekarską.

W połowie marca po godz. 13.00 Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi otrzymał informację o pożarze budynku, w którym zabarykadował się mężczyzna. W określony rejon niezwłocznie skierowano funkcjonariuszy, którzy po dojechaniu na miejsce zauważyli wydobywający się dym spod dachu jednego z budynków znajdujących się w zabudowie szeregowej. Policjanci ustalili, że mieszkaniec gminy Zagrodno zamknął się we własnym domu i nie reagował na podejmowane przez funkcjonariuszy próby kontaktu. Wobec tego podjęto decyzję o sforsowaniu drzwi. Po wejściu do domu policjanci wraz ze strażakami zauważyli mężczyznę, który usiłował odebrać sobie życie. Półprzytomnego poszkodowanego wyniesiono na zewnątrz budynku i udzielono mu pomocy medycznej. Następnie przekazano go pod opiekę lekarską.

Ponadto na strychu budynku, w którym zamknął się mężczyzna, strażacy ujawnili butlę gazową obłożoną materiałami łatwopalnymi. Dzięki natychmiastowej reakcji policjantów oraz strażaków zagrożenie zostało zneutralizowane, a pożar ugaszony. Budynek, z którego wydobywał się dym, znajdował się w zabudowie szeregowej i w chwili zdarzenia były tam jeszcze dwie rodziny, które ewakuowano w bezpieczne miejsce.

Sąd na podstawie zebranych materiałów i dowodów w sprawie zastosował wobec mężczyzny tymczasowy aresztowania na 3 miesiące. Przypomnijmy, że za spowodowanie bezpośredniego niebezpieczeństwa pożaru grozi kara pozbawienia wolności do 8 lat.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Powrót na górę strony