Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Drugi podejrzany o rozbój mężczyzna zatrzymany

Data publikacji 03.04.2015

Wysokomazowieccy policjanci zatrzymali drugiego z mężczyzn podejrzanych o rozbój, do którego doszło niespełna dwa tygodnie temu w Czyżewie. Okazało się, że 32-latek w międzyczasie najprawdopodobniej za pomocą zabranych swojemu pracodawcy i znajomej kart bankomatowych wypłacił 25 tysięcy złotych i wydał je w kasynie w Warszawie, gdzie dodatkowo pojechał przywłaszczonym od kobiety samochodem. Mężczyzna został już tymczasowo aresztowany, a jego postępowaniem zajmie się dalej sąd.

Blisko dwa tygodnie temu w Czyżewie doszło do rozboju, podczas którego dwaj sprawcy zaatakowali w mieszkaniu mężczyznę, żądając wydania pieniędzy. Gdy je otrzymali, uciekli.

Już następnego dnia policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem zatrzymali w związku z tym przestępstwem 24-latka. Następnie w wyniku intensywnej i żmudnej pracy w ich ręce wpadł przedwczoraj również drugi z podejrzanych - 32-letni mieszkaniec Giżycka. Ponadto okazało się, że mężczyzna w międzyczasie najprawdopodobniej zabrał karty bankomatowe swojego pracodawcy oraz znajomej i za ich pomocą wypłacił ponad 25 tysięcy złotych. Potem przywłaszczonym od kobiety samochodem pojechał do Warszawy, gdzie wydał gotówkę w jednym z tamtejszych kasyn, a pojazd pozostawił. Następnie wrócił do Czyżewa, gdzie został zatrzymany przez mundurowych. Funkcjonariusze odzyskali także utracone auto.

32-latek usłyszał już zarzuty i dzisiaj decyzją sądu, który zajmie się dalej sprawą, został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

(KWP w Białymstoku / mg)

Powrót na górę strony