Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przechwycone dopalacze – dwie osoby zatrzymane

Data publikacji 03.04.2015

Policjanci z wrocławskiej komendy miejskiej, w wyniku prowadzonych działań, zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o handel dopalaczami. W punkcie usługowym, w którym sprzedawano tego typu substancje, funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli 150 opakowań zawierających środki określane jako dopalacze. Próbki zabezpieczonych substancji zostaną teraz przebadane przez biegłego.

Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, w wyniku prowadzonych działań, zatrzymali na terenie dzielnicy Ołbin, dwóch mężczyzn podejrzewanych o handel dopalaczami. Zatrzymani to mieszkańcy powiatu wrocławskiego, w wieku 24 i 33 lat. Obaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu.

Do zatrzymania doszło w punkcie usługowym, w którym obaj przebywali. W wyniku sprawdzenia pomieszczeń, policjanci znaleźli i zabezpieczyli 150 opakowań zawierających substancje, których próbki zostaną poddane teraz szczegółowej analizie pod względem zawartości przez biegłych z tego zakresu.

Jeśli okaże się, że zabezpieczone środki zawierają substancje zagrażające życiu lub zdrowiu, wówczas oprócz przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii lub ustawy o państwowej inspekcji sanitarnej, w grę mogą wchodzić także przepisy kodeksu karnego dotyczące narażenia człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Powrót na górę strony