Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szaleńczy rajd ulicami Torunia skończy się w sądzie

Data publikacji 03.04.2015

Funkcjonariusze toruńskiej drogówki zatrzymali motocyklistę, który nie zatrzymał się do kontroli i uciekał ulicami Torunia. Kierowca jednośladu, uciekając przed policjantami, wielokrotnie łamał przepisy ruchu drogowego. Podczas szaleńczej jazdy popełnił tyle wykroczeń, że jego konto powinno powiększyć się o 59 punktów karnych. Mundurowi zatrzymali jego prawo jazdy i skierują sprawę do sądu.

Wczoraj (2.04.2015) krótko przed godz. 16:00 funkcjonariusze toruńskiej drogówki, którzy przy ul. Okrężnej w Toruniu wykonywali czynności w związku z kolizją drogową, zauważyli motocyklistę niestosującego się do przepisów ruchu drogowego. Kierowca jednośladu, przejeżdżając koło radiowozu, rozpoczął manewr jazdy na jednym kole. Funkcjonariusze, widząc to ruszyli za nim w pościg. Na wysokości jednej ze stacji paliw znajdującej się na skrzyżowaniu ulic Polnej i Szosy Chełmińskiej motocyklista zlekceważył sygnały dawane przez funkcjonariuszy do zatrzymania się i rozpoczął ucieczkę.

Kierowca jednośladu, uciekając, łamał przepisy ruchu drogowego. Skręcając w prawo z ul. Polnej w Szosę Chełmińską, omal nie doprowadził do kolizji z jadącymi zgodnie z przepisami pojazdami. Na skrzyżowaniu ul. Szosa Chełmińska z ul. Św. Józefa nie stosował się do zakazów i wykonał niebezpieczny manewr wyprzedzania pojazdów na skrzyżowaniu. Na oznakowanym przejściu dla pieszych niemal uderzył w osobowe volvo, które miało zamiar skręcić w lewo. Następnie motocyklista, kontynuując ucieczkę, na skrzyżowaniu ul. Szosa Chełmińska z ul. Bartkiewiczówny zaczął wyprzedzać kilka pojazdów. Wszystkie te wykroczenia zarejestrował policyjny widerejestrator. Kierujący jednośladem zdołał w ulicznych korkach umknąć funkcjonariuszom, ale chwilę później nieopodal swojego domu został zatrzymany.

Motocyklistą okazał się 25-latek. Mężczyzna przyznał się do popełnionych wykroczeń, tłumacząc się brakiem wymaganej kategorii do prowadzenia pojazdów (miał prawo jazdy kategorii B). Za rażące popełnianie wykroczeń w ruchu drogowym, za które może zostać orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów, funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy i skierują sprawę do sądu. Podczas szaleńczej jazdy popełnił tyle wykroczeń, że jego konto powinno powiększyć się o 59 punktów karnych.

(KWP w Bydgoszczy / mg)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 19.91 MB)

Powrót na górę strony