Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zlikwidowali plantację konopi indyjskich

Data publikacji 07.04.2015

Policjanci z Trzcianki zlikwidowali dużą uprawę konopi indyjskich. W centrum miasta, w piwnicach lokalu użytkowego, zabezpieczyli 421 roślin. W trakcie przeszukań znaleźli także ponad kilogram amfetaminy i marihuany. Za produkcję i posiadanie narkotyków grozi kara do 10 lat więzienia.

Policjanci z Komisariatu Policji w Trzciance, na podstawie uzyskanych informacji, natrafili na dużą plantację konopi indyjskich. Funkcjonariusze, którzy zajęli się tą sprawą, w centrum miasta, w piwnicy nieużywanego lokalu handlowego odkryli nielegalną uprawę. W pomieszczeniach o powierzchni około dwustu metrów kwadratowych zabezpieczyli 421 krzewów konopi indyjskich. Pomieszczenia były wyposażone w specjalną instalację oświetleniową, ogrzewanie i wentylację. Urządzenia zapewniały szybki wzrost roślin, z których wytwarza się marihuanę.

Podczas przeszukania domu i pomieszczeń gospodarczych, należących do osób podejrzanych, policjanci znaleźli dużą ilość narkotyków. Zabezpieczyli ponad 1,3 kilograma amfetaminy oraz 90 gramów marihuany. W związku ze sprawą została zatrzymana - uprzednio nie karana - 38-letnia kobieta. W ręce policjantów wpadł także mężczyzna w przeszłości notowany za przestępstwa narkotykowe i udział w zorganizowanej grupie przestępczej.

Na podstawie materiałów dowodowych przedłożonych w Prokuraturze Rejonowej w Trzciance zostały sformułowane zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków i uprawy konopi indyjskich. Sąd, na wniosek prokuratury, zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Za tego rodzaju przestępstwo grozi kara do 10 lat więzienia.

(KWP w Poznaniu / ms)

Film Policjanci zlikwidowali plantację konopi indyjskich

Pobierz plik Policjanci zlikwidowali plantację konopi indyjskich (format mp4 - rozmiar 2.96 MB)

Powrót na górę strony