Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany w kradzionym aucie

Data publikacji 07.04.2015

Działania operacyjne policjantów kryminalnych z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wlkp. doprowadziły do zatrzymania 31-latka, który poruszał się skradzioną w Niemczech skodą. Mężczyzna, będąc pod działaniem narkotyków, zdecydował się na ucieczkę, ale dzięki szybkiej reakcji policjantów natychmiast został złapany.

Sytuacja miała miejsce w podgorzowskim Bogdańcu. W piątek, tuż po północy, policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wlkp., dzięki działaniom operacyjnym, wytypowali do kontroli drogowej kierującego skodą octavią. Mimo wyraźnych sygnałów funkcjonariuszy, wyraźnie przyspieszył i podjął próbę ucieczki. W Jeninie mężczyzna porzucił auto i próbował uciekać pieszo. Po chwili został zatrzymany przez mundurowych z Witnicy.

Po kilku minutach kryminalni znali już przyczynę zachowania 31-letniego mieszkańca województwa zachodniopomorskiego. Skoda octavia, którą się poruszał, dzień wcześniej została skradziona w Niemczech. Jej wartość szacowana jest na 30 tysięcy złotych. To jednak nie był koniec kłopotów z prawem zatrzymanego. Badania wykazały, że 31-latek znajdował się pod działaniem narkotyków. W jego organizmie znajdowała się marihuana oraz amfetamina.

Mężczyzna usłyszał zarzuty związane z paserstwem oraz prowadzeniem pojazdu pod wpływem środków odurzających.

Sprawa jest rozwojowa, a nadzoruje ją Prokuratura Rejonowa w Gorzowie Wlkp.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / ms)

Powrót na górę strony