Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany z promilami dzięki anonimowemu zgłoszeniu

Data publikacji 07.04.2015

Wracał z Niemiec do domu i został wyproszony z autokaru. Następnie w komisie kupił samochód i mając prawie 3 promile próbował dojechać do domu. Policjanci z Komisariatu II Policji w Opolu zatrzymali 33-latka z województwa lubelskiego. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat więzienia.

W piątek (3 kwietnia) dyżurny z Komisariatu II Policji w Opolu otrzymał zgłoszenie, że na jednej ze stacji benzynowych tankuje samochód prawdopodobnie nietrzeźwy mężczyzna. Dyżurny natychmiast wysłał w miejsce zgłoszenia policyjne patrole.

Już po kilku minutach od zgłoszenia policjanci zatrzymali do kontroli osobowe audi. Za kierownicą siedział 33-letni mieszkaniec województwa lubelskiego. Badanie alkomatem pokazało , że mężczyzna ma blisko 3 promile alkoholu w organizmie.

Będący na miejscu policjanci szybko ustalili, że 33-latek wracając autokarem z Niemiec do domu, w związku ze swoim zachowaniem został w Opolu z niego wyproszony. O pomoc policjantów poprosiła obsługa autobusu. Od interweniujących funkcjonariuszy mężczyzna otrzymał mandat karny.

Po kilku godzinach, mieszkaniec województwa lubelskiego kupił w opolskim autokomisie osobowe audi. Po drodze zatrzymał się na stacji chcąc zatankować, gdzie został zauważony przez zgłaszającego. 33-latek po chwili został zatrzymany przez Policję.

Mężczyźnie zostało zabrane prawo jazdy, a jego auto trafiło na policyjny parking.

Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet do 2 lat więzienia.

(KWP w Opolu / mj)

Powrót na górę strony