Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadli z narkotykami podczas kontroli drogowej

Data publikacji 07.04.2015

Wrocławscy policjanci zatrzymali trzy osoby podejrzane o posiadanie znacznej ilości narkotyków. Podejrzani jechali samochodem jedną z ulic dzielnicy Psie Pole, gdy zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy. W pojeździe przewozili amfetaminę i tabletki ecstazy. Łącznie w tej sprawie policjanci zabezpieczyli już blisko 5.5 tysiąca porcji środków odurzających i 850 tabletek ecstasy. Wszyscy zatrzymani usłyszeli już zarzuty za naruszenie przepisów ustawy o narkomanii. Grozić im może teraz kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Oddziału Prewencji z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zatrzymali trzy osoby podejrzane o posiadanie znacznej ilości środków odurzających. Zatrzymani to mężczyźni w wieku 29 i 39 lat oraz podróżująca z nimi 17-latka.

Do zatrzymania doszło przed godziną 16.30. Policjanci postanowili skontrolować osoby jadące osobowym volkswagenem po tym jak zauważyli, że na widok patrolu zaczęły coś wewnątrz pojazdu gwałtownie chować. Funkcjonariusze podjęli interwencję, podczas której w samochodzie ujawnili blisko 500 porcji amfetaminy i tabletki ecstasy. Następnie zatrzymali osoby podejrzane o ich posiadanie. Okazało się również, że kierowca nie ma aktualnej polisy OC pojazdu i nie posiada innych wymaganych prawem dokumentów.

Realizując dalsze czynności w tej sprawie policjanci podczas przeszukań pomieszczeń zajmowanych przez zatrzymanych ujawnili jeszcze znaczne ilości metamfetaminy, amfetaminy i kolejne tabletki ecstasy. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 5.5 tysiąca porcji środków odurzających i ponad 850 tabletek ecstasy. Wszystkie osoby zatrzymane trafiły do policyjnego aresztu.

Prowadzone przez funkcjonariuszy czynności procesowe i zgromadzony materiał dowodowy pozwoliły na przedstawienie osobom zarzutów dotyczących posiadania oraz udostępniania znacznej ilości środków odurzających. Wobec jednego z zatrzymanych sąd zastosował już środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy, a pozostałe dwie osoby zostały objęte dozorem policyjnym.

Za czyny, o które są podejrzani zatrzymani, w świetle przepisów ustawy o narkomanii grozić im może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mo )

Powrót na górę strony