Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zlikwidowali dziuple samochodowe

Data publikacji 07.04.2015

Policjanci z Głogowa, Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu i specjalnej dolnośląsko – saksońskiej grupy policyjnej NYSA zlikwidowali dziuple samochodowe i zabezpieczyli części pochodzące z dziesięciu samochodów skradzionych na terenie Niemiec, głównie marki Audi. W sprawie zatrzymano 3 mężczyzn podejrzanych o paserstwo. Jeden z nich, tymczasowo już aresztowany, jest też podejrzany o kradzież samochodu w ubiegłym roku. Wartość skradzionych pojazdów, to około ćwierć miliona złotych.

Wspólne działania przeprowadzone na początku kwietnia br. przez funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Głogowie, funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu oraz funkcjonariuszy specjalnej dolnośląsko – saksońskiej grupy policyjnej NYSA, zajmujących się zwalczaniem przestępczości samochodowej, doprowadziły do ujawnienia i zabezpieczenia części samochodowych pochodzących z kradzieży na terenie Niemiec.

W jednej z miejscowości na terenie powiatu wschowskiego, policjanci zabezpieczyli części siedmiu skradzionych pojazdów, głównie marki Audi oraz VW Golfa. Zabezpieczono również w całości samochód marki Audi, w którym ujawniono zamontowane kradzione podzespoły. Równolegle prowadzone działania na terenie powiatu głogowskiego, doprowadziły do zabezpieczenia części z kolejnego, skradzionego również na terenie Niemiec pojazdu marki Audi oraz dwóch innych samochodów marki Ford Kuga oraz VW Golf.

W związku z realizacją sprawy zatrzymano trzy osoby, w wieku 28, 30 i 38 lat. 30 – letni mieszkaniec Głogowa usłyszał zarzuty paserstwa i decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Mężczyzna ten jest też podejrzany o kradzież w ubiegłym roku samochodu na terenie Niemiec. Zarzuty paserstwa usłyszeli również dwaj pozostali zatrzymani. Przypomnijmy, że za paserstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci w dalszym ciągu prowadzą działania, które doprowadzić mogą do zatrzymania kolejnych osób oraz zmiany zarzutów wobec zatrzymanych już za paserstwo osób.

(KWP we Wrocławiu / ms)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 12.67 MB)

Powrót na górę strony