Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany gnał autostradą – zatrzymany przez policjantów miał 1,3 promila

Data publikacji 08.04.2015

Gnał autostradą blisko 170 km/h na odcinku, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 110. Po zatrzymaniu przez policjantów z powiatu bolesławieckiego, okazało się też, że mężczyzna kierował pojazdem mając 1,3 promila alkoholu w organizmie. Teraz o jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komedy Powiatowej Policji w Bolesławcu, w wyniku podjętych działań, zatrzymali nietrzeźwego kierowcę, który gnał autostradą prawie 170 km/h, na odcinku, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 110 km/h. Zatrzymanym okazał się 43-letni mieszkaniec powiatu legnickiego.

Do zatrzymania doszło po tym, jak funkcjonariusze patrolując w godzinach południowych autostradę A-4, na której panował wzmożony ruch pojazdów, na odcinku pomiędzy Bolesławcem a Legnicą zauważyli pojazd marki Seat, którego kierowca poruszał się z nadmierną prędkością. Urządzenie do pomiaru prędkości wykazało, że kierowca jechał blisko 170 km/h.

Po zatrzymaniu do kontroli, okazało się, że przekroczenie dozwolonej prędkości to nie wszystko. Kontrola stanu trzeźwości wykazała, że mężczyzna kierował pojazdem mając 1,3 promila alkoholu w organizmie. Teraz za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i przekroczenie dozwolonej prędkości, mężczyzna odpowie przed sądem.

Przypomnijmy, że za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów.

(KWP we Wrocławiu / mj)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 2.99 MB)

Powrót na górę strony
Polska Policja