Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Narkotyki, spirytus bez akcyzy i pół tony tytoniu

Data publikacji 08.04.2015

Funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach zatrzymali czterech mężczyzn mieszkańców powiatu opatowskiego i sandomierskiego podejrzewanych o udział w grupie przestępczej zajmującej się handlem narkotykami, nielegalną produkcją oraz obrotem wyrobami tytoniowymi i spirytusowymi. Za ten czyn, ustawodawca przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

Od pewnego czasu policjanci komendy wojewódzkiej rozpracowywali grupę przestępczą, która zajmowała się handlem narkotykami. Po wnikliwej analizie zebranych informacji, oraz skrupulatnej pracy policjantów, wytypowali oni kilka miejsc w rejonie Opatowa i Sandomierza, gdzie mogli przebywać podejrzani o nielegalny proceder. Funkcjonariusze przeszukali kilka posesji na terenie powiatu opatowskiego i sandomierskiego, jak również pojazdy, które użytkowali podejrzewani mężczyźni. W wyniku przeprowadzonych czynności łącznie zabezpieczyli 31 gramów suszu roślinnego wstępnie zidentyfikowanego jako marihuana, pół tony suszu liści tytoniu i krajanki tytoniowej, około 13 tys. sztuk papierosów, 550 sztuk cygar, 19 litrów spirytusu bez znaków akcyzy oraz 3 maszyny służące do przerobu tytoniu. Do sprawy zatrzymano czterech mężczyzn w wieku od 26 do 30 lat, mieszkańców powiatu opatowskiego i sandomierskiego.

Zatrzymani trafili do policyjnego aresztu. Za trudnienie się nielegalnym procederem staną przed sądem. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Sprawa ma charakter rozwojowy, a policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań.

(KWP w Kielcach / mw)


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 19.1 MB)

Powrót na górę strony
Polska Policja