Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali skradziony samochód i zatrzymali podejrzaną

Data publikacji 08.04.2015

Poznał kobietę zabierając ją kilka tygodni wcześniej „na stopa”. Spotkali się ponownie i razem zamieszkali. Jakież było zdziwienie pokrzywdzonego, kiedy pewnego dnia obudził się i stwierdził, że kobiety nie ma, a razem z nią zniknęły z portfela pieniądze oraz jego samochód. Już następnego dnia po zgłoszeniu policjanci odzyskali pojazd. Kobieta wpadła podczas kontroli, gdy jechała nietrzeźwa skradzionym autem. Teraz o jej dalszym losie zdecyduje sąd.

Do Komendy Powiatowej Policji w Oleśnicy zgłosił się mężczyzna, który poinformował o kradzieży samochodu oraz pieniędzy. Poinformował, że kradzieży mogła dokonać młoda kobieta, którą pierwszy raz poznał klika tygodni temu, zabierając ją „na stopa”. Podczas rozmowy przekazał jej swój numer telefonu. Po jakimś czasie autostopowiczka, zadzwoniła do znajomego i umówiła się z nim na spotkanie. Po kilku dniach kobieta zamieszkała już razem z mężczyzną.

Jakież było jego zdziwienie, kiedy pewnego dnia obudził się i zauważył, że nie ma kobiety. Okazało się też, że zniknęły z portfela pieniądze oraz kluczyki do samochodu. Zaniepokojony wyszedł na parking i stwierdził, że przed blokiem nie ma jego pojazdu. Wtedy postanowił powiadomić Policję.

O kradzieży samochodu funkcjonariusze z Oleśnicy powiadomili też inne jednostki. Około 2.00 w nocy w Ostrowie Wlkp. funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej kobietę, która poruszała się skradzionym samochodem. Kierująca była nietrzeźwa. Zatrzymana trafiła do policyjnego aresztu. O losie 30 – letniej „autostopowiczki”, wcześniej już notowanej również za podobne przestępstwa, zadecyduje teraz sąd.

Za kradzież samochodu i kierowanie nim w stanie nietrzeźwości, grozić jej może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony
Polska Policja