Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczyli 330 kg suszu tytoniowego

Data publikacji 08.04.2015

Gdańscy policjanci w domu i garażu mieszkańca gminy Brusy zabezpieczyli 330 kg suszu tytoniowego. Funkcjonariusze znaleźli też sprzęt do ważenia i porcjowania tytoniu. Teraz sprawdzają na jaką kwotę sięga uszczuplenie Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconych podatków i należności celnych. 38-latek odpowie za złamanie przepisów wynikających z kodeksu karnego - skarbowego.

Policjanci z Posterunku Policji w Brusach otrzymali informację, że jeden z mieszkańców gminy posiada tytoń bez skarbowych znaków akcyzy. Na podstawie nakazu prokuratora funkcjonariusze przeszukali posesję zamieszkiwaną przez 38-latka. W garażu i jego domu znaleźli suszone liście tytoniu, które przechowywane były w dwóch kartonach. Łączna waga suszu wyniosła 330 kilogramów. Oprócz tego, podczas przeszukania garażu, mundurowi zabezpieczyli również akcesoria do ważenia i porcjowania suszu tytoniowego.

Śledczy, którzy pracują nad tą sprawą ustalają kwoty należności celnych, kwoty podatku VAT oraz uszczuplenie z tytułu podatku akcyzowego, które powstało w związku z posiadaniem tytoniu. Na tej podstawie mieszkaniec gminy Brusy usłyszy zarzuty.

Kto posiada celem sprzedaży wyroby bez wymaganych znaków akcyzy podlega karze grzywny albo karze ograniczenia wolności do lat trzech. Czyn ten stanowi przestępstwo w myśl przepisów kodeksu karnego - skarbowego.

(KWP w Gdańsku / mw)

Powrót na górę strony
Polska Policja