Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Aresztowani za napad na pracownika salonu gier

Data publikacji 09.04.2015

Policjanci z zespołu wywiadowczego i wydziału kryminalnego mińskiej komendy zatrzymali trzech mężczyzn. Dwóch 18-latków i 29-latek podejrzani są o współudział w rozboju. Mężczyźni zaatakowali pracownika salonu gier, ukradli pieniądze, a także telefon i rejestrator do obsługi kamer monitoringu. Na wniosek prokuratury, sąd w Mińsku Mazowieckim zastosował tymczasowy areszt na trzy miesiące. Za rozbój grożą im kary do 12 lat pozbawienia wolności.

Do oficera dyżurnego mińskiej komendy dotarło zgłoszenie o rozboju popełnionym w salonie gier w centrum Mińska Mazowieckiego. Policjanci, którzy pojechali na miejsce, wstępnie ustalili, że pracownik salonu został zaatakowany i obezwładniony, a następnie zmuszono go do wydania pieniędzy. Oprócz gotówki, napastnicy ukradli telefon i rejestrator do obsługi monitoringu.

Tej samej nocy, kiedy miał miejsce napad na salon gier, policyjni wywiadowcy zatrzymali dwóch 18-latków mogących mieć związek z opisywanym przestępstwem. Trzeciego mężczyznę, którym był 29-letni mieszkaniec Mińska Mazowieckiego, zatrzymali kryminalni. Policjanci z dochodzeniówki odnaleźli i odzyskali skradziony telefon oraz rejestrator monitoringu.

Trójkę podejrzanych osadzono w policyjnym areszcie, a później doprowadzono do prokuratury, gdzie przedstawiono im zarzut współudziału w popełnieniu rozboju.

Na wniosek prokuratury, Sąd Rejonowy w Mińsku Mazowieckim aresztował podejrzanych na trzy miesiące. Za rozbój grożą im teraz kary do 12 lat pozbawienia wolności.

(KSP / mo)

Powrót na górę strony
Polska Policja