Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Międzynarodowe Zawody Kynologiczne Policji

Data publikacji 09.04.2015

Dolnośląscy policjanci, którzy na co dzień pełnią służbę jako przewodnicy psów służbowych, po raz kolejny wzięli udział w międzynarodowych zawodach kynologicznych. Tym razem zorganizowano je na terenie Republiki Czeskiej. Do wspólnej rywalizacji o tytuł najlepszych stanęli funkcjonariusze ze swoimi czworonogami m.in. z Niemiec, Czech , Słowacji oraz Polski.

Międzynarodowe Zawody Kynologiczne Policji zorganizowano na terenie Republiki Czeskiej w miejscowości Pardubice. Podzielone były na sześć etapów, w zakres, których wchodziły ćwiczenia dotyczące: przeszukania terenu, przeszukania pomieszczeń wraz z zatrzymaniem osoby, pościgu za niebezpiecznym przestępcą, posłuszeństwa, tropienia śladów ludzkich oraz tor przeszkód.

Do wspólnej rywalizacji stanęło 20 policyjnych przewodników ze swoimi psami służbowymi m.in. z Niemiec, Czech, Słowacji oraz Polski.

Dolnośląską Policję reprezentował asp. Leszek Komisarz z Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie oraz asp. Sylwester Bustrycki z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, który zdobył w zawodach brązowy medal. Na drugiej i pierwszej pozycji uklasyfikowali się funkcjonariusze ze Słowacji.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Powrót na górę strony
Polska Policja