Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bez prawa jazdy, kradzionym samochodem jechał pod prąd

Data publikacji 09.04.2015

Policjanci z nyskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierowcę volkswagena. 21–latek jechał pod prąd drogą jednokierunkową. Po sprawdzeniu pojazdu okazało się, że kilka dni wcześniej został on skradziony. Mężczyzna został zatrzymany. Teraz musi liczyć się z grożącą za kradzież karą nawet do 5 lat więzienia.

We wtorek 7 kwietnia policjanci z nyskiej drogówki zatrzymali do kontroli osobowego volkswagena. Kierujący pojazdem 21-latek jechał pod prąd drogą jednokierunkową. Dodatkowo kierowca i pasażer nie korzystali z pasów bezpieczeństwa.

Kiedy policjanci zażądali dokumentów z pojazdu, mężczyzna oświadczył,  że nie ma ich przy sobie. Funkcjonariusze sprawdzili pojazd w policyjnym systemie. Jak się okazało, samochód skradziono kilka dni wcześniej z osiedlowego parkingu w Grodkowie. Mundurowi ustalili, że mieszkaniec powiatu brzeskiego nie posiadał również uprawnień do kierowania. 21–latek trafił do policyjnego aresztu, a skradziony samochód został zabezpieczony na policyjnym parkingu.Postępowanie w sprawie kradzieży prowadzą policjanci z Grodkowa.

Zatrzymany mężczyzna usłyszał już zarzut kradzieży samochodu. Za taki czyn grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Opolu / mo)

Powrót na górę strony
Polska Policja