Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Usiłowali wyłudzić 50 tysięcy kredytu

Data publikacji 09.04.2015

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Kielcach zatrzymali trzech mężczyzn, którzy w jednym z banków próbowali wyłudzić kredyt w wysokości 50 tysięcy złotych. Za to przestępstwo może im grozić kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Do zatrzymania doszło wczoraj w jednej z placówek bankowych w Kielcach. Funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą ustalili, że trzech mieszkańców miasta może próbować wyłudzić kredyt gotówkowy. Te przypuszczenia potwierdziły się. Jak się okazało, 22 oraz 24 –letni kielczanie na podstawie fałszywego oświadczenia o miejscu zatrudnienia i zarobkach, chcieli podjąć z banku 50 tysięcy złotych. Policjanci zatrzymali mężczyzn na gorącym uczynku, natomiast trzeci ze sprawców przestępstwa - 21 –latek - został zatrzymany w miejscu zamieszkania.

Podejrzani zostali doprowadzeni do prokuratury. Mężczyźni zostali objęci policyjnym dozorem, mają wpłacić poręczenia majątkowe, natomiast 22 –latek dodatkowo otrzymał zakaz opuszczania kraju.  

Konsekwencją tego czynu może być kara nawet 8 lat więzienia.

(KWP  Kielcach / mw)

Powrót na górę strony