Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zlikwidowali dziuplę samochodową

Strzeleccy kryminalni odnaleźli części pochodzące z kradzionych aut oraz skradzionego dostawczego opla. Wartość skradzionych pojazdów wynosi w sumie ponad pół miliona złotych. Policjanci zatrzymali również 39-letniego mieszkańca powiatu strzelecko-drezdeneckiego, któremu przedstawili w tej sprawie w sumie 15 zarzutów.

Strzeleccy kryminalni zatrzymali do kontroli busa, którego kierowca przewoził części samochodowe. W trakcie legitymowania okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania w związku z kradzieżami samochodów. To wzbudziło u policjantów jeszcze większe podejrzenia. Mundurowi znaleźli na terenie posesji, w której zamieszkiwał 39-latek m.in. silniki samochodowe i elementy karoserii. Po sprawdzeniu okazało się, że części pochodzą z kradzionych aut. W tym samym miejscu policjanci znaleźli również kradzionego dostawczego opla z przebiegiem niespełna 700 kilometrów.

Dalsze działania strzeleckich kryminalnych doprowadziły do kolejnej posesji, w której zatrzymany przechowywał elementy karoserii również pochodzące ze skradzionych aut. Wszystkie znalezione części przechowywane były w profesjonalnie przygotowanych pomieszczeniach.

Wstępna wartość skradzionych samochodów, z których pochodzą zabezpieczone części, przekracza pół miliona złotych.

Zatrzymany odpowie przed sądem za paserstwo. Grozi mu nawet 5 lat więzienia.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / ms)

Powrót na górę strony