Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Funkcjonariusze CBŚP zlikwidowali nielegalne laboratorium narkotyków syntetycznych

Data publikacji 10.04.2015

Policjanci opolskiego zarządu CBŚP zlikwidowali profesjonalne laboratorium do wytwarzania narkotyków syntetycznych. Policjanci zabezpieczyli blisko 500 gramów wytworzonego już mefedronu i prawie 100 gramów amfetaminy. Zarzut w tej sprawie usłyszał zatrzymany przez policjantów 31-latek. Na wniosek Prokuratury Okręgowej w Opolu mężczyzna został tymczasowo aresztowany.

Funkcjonariusze opolskiego Zarządu CBŚP, w ramach czynności operacyjnych oraz śledztwa prowadzonego równolegle przez Prokuraturę Okręgową w Opolu, ustalili mężczyznę, zajmującego się wytwarzaniem narkotyków. Zebrane informacje pozwoliły na przeprowadzenie przez funkcjonariuszy przeszukania typowanej posesji. Policjanci CBŚP, zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, weszli na teren jednej z posesji na terenie powiatu opolskiego.

W trakcie przeszukania pomieszczeń gospodarczych, mieszczących się przy budynku mieszkalnym, policjanci ujawnili laboratorium do wytwarzania narkotyków syntetycznych. Przeprowadzone badania wykazały, że ujawnione narkotyki to mefedron i amfetamina. Na gorącym uczynku wytwarzania środków odurzających policjanci zatrzymali 31-letniego mieszkańca powiatu opolskiego. Policjanci zabezpieczyli prawie 600 gramów mefedronu i amfetaminy, dużą ilość różnych chemikaliów, służących do produkcji środków narkotycznych, a także sprzęt laboratoryjny do syntez chemicznych.

31-latek usłyszał już zarzut wytwarzania znacznej ilości środków odurzających. Na wniosek Prokuratury Okręgowej w Opolu, sąd zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Wytwarzanie narkotyków zagrożone jest karą nie mniejszą niż 3 lata pozbawienia wolności.

CBŚP Opole

Powrót na górę strony