Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali mężczyzn kradnących luksusowe samochody

Data publikacji 10.04.2015

Policjanci zwalczający przestępczość samochodową zatrzymali 31- i 28-latka, którzy podejrzani są o kradzieże luksusowych samochodów - BMW i audi. Sprawcy działali w kilku dużych miastach na terenie całej Polski. 31-latek został tymczasowo aresztowany, wobec drugiego sprawcy zastosowano dozór policyjny.

Mężczyźni działali w kilku dużych miastach na terenie całej Polski. Łupem złodziei padały luksusowe samochody m.in. BMW, które kradzione były np. na zamówienie. Kradzione pojazdy nie były przypadkowe, sprawcy wcześniej obserwowali swój obiekt, śledzili gdzie właściciel najczęściej się porusza. Następnie wybierali dogodne miejsce, skąd najłatwiej będzie można ukraść samochód i przewozili go do „dziupli”, gdzie czekała go rozbiórka na części, a następnie sprzedaż.

31-letniego mieszkańca Gdyni zatrzymano w jednym z  krakowskich hoteli, kilka dni po dokonaniu przez niego na terenie Krakowa kradzieży samochodu marki BMW Z4 wartości ponad 130.000 złotych. Mężczyzna przyjechał do Krakowa, aby ukraść kolejne pojazdy.  Na wynajmowanej posesji u 31-latka w Gdyni policjanci ujawnili „dziuplę” samochodową. Policjanci  zabezpieczyli pocięte części samochodów m.in. audi i BMW, dokumenty, sprzęt służący do kradzieży tego typu pojazdów.

Na posesji wynajmowanej przez  drugiego ze sprawców, 28-letniego mieszkańca Krakowa policjanci z wydziału do walki z przestępczością samochodową zabezpieczyli pojazdy  BMW Z4 i BMW 320, co do których zachodziło podejrzenie, że mają  przerobione oznaczenia identyfikacyjne, zagłuszacze do GPS  i podrabiane tablice rejestracyjne.

Decyzją sądu wobec 31-letniego mieszkańca Gdyni zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Wobec drugiego sprawcy zastosowano dozór policyjny. Obaj mężczyźni notowani są jako pseudokibice.

(KWP w Krakowie / mj)

Powrót na górę strony