Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

248 tysięcy sztuk nielegalnych papierosów

Data publikacji 11.04.2015

5 osób zatrzymanych i zabezpieczone 248 tysięcy sztuk nielegalnych papierosów, oto wynik działań przeprowadzonych przez policjantów ze stołecznego Wydziału Terroru Kryminalnego i Zabójstw na terenie Wesołej. Funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą południowopraskiej komendy po wykonaniu czynności procesowych przedstawili całej piątce zarzuty posiadania, przenoszenia i przechowywania wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonego towaru to 240 tysięcy złotych.

Policjanci ze stołecznego Wydziału Terroru Kryminalnego i Zabójstw pozyskali informację na temat mężczyzny, który na terenie Wesołej może posiadać i dystrybuować nielegalne papierosy.

Funkcjonariusze przygotowali działania, podjęli obserwację. W efekcie przeprowadzonych ustaleń i czynności zatrzymali 5 osób. Zabezpieczyli w bagażnikach samochodów i garażu 59 pudeł wypełnionych papierosami. W sumie było to około 248 tysięcy sztuk, co daje 12400 paczek paierosów o przybliżonej czarnorynkowej wartości 240 tysięcy złotych.

Funkcjonariusze z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą południowopraskiej komendy przeprowadzili wnikliwe czynności procesowe i na podstawie zgromadzonych dowodów przedstawili wszystkim zatrzymanym zarzuty posiadania, przenoszenia i przechowywania wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy skarbowej, za co grozi grzywna lub kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony