Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uderzenie CBŚP w warszawskich dilerów narkotyków

Data publikacji 13.04.2015

Policjanci warszawskiego Zarządu CBŚP zatrzymali dwie osoby związane ze środowiskiem handlarzy narkotyków. Zabezpieczono ponad cztery kilogramy nielegalnych substancji, które miały trafić na stołeczny rynek. Obaj dilerzy trafili do aresztu.

Funkcjonariusze warszawskiego Zarządu CBŚP, którzy prowadzili działania wymierzone w handlarzy narkotyków, uzyskali informację o mężczyźnie hurtowo handlującym kokainą. Z informacji wynikało, że to właśnie on zaopatruje w tzw. "twarde" narkotyki dilerów, działających w warszawskich klubach nocnych. Wszystko wskazywało na to, że przestępca przechowuje i porcjuje środki odurzające w wynajętym garażu na warszawskiej Ochocie. Miejsce to wybrał nieprzypadkowo. Teren i charakter nieruchomości miały zapewnić mu spokój i bezpieczeństwo. Aby jeszcze bardziej zminimalizować ryzyko wykrycia kryjówki, korzystał z niej tylko w weekendy.

Policjanci wytypowali nieruchomość i zaczęli ją obserwować. Po jakimś czasie funkcjonariusze zauważyli podejrzewanego mężczyznę. Kiedy tylko wszedł do pomieszczenia został zatrzymany. Podczas przeszukania okazało się, że miał przy sobie porcję przygotowanej do sprzedaży kokainy. Była uformowana w 50-gramową kulę i oklejona szczelnie taśmą samoprzylepną. W trakcie przeszukania garażu policjanci znaleźli cały magazyn substancji zabronionych. Ukryte w szufladach i skrzynkach narzędziowych narkotyki były w większości poporcjowane i przygotowane do dystrybucji. W sumie policjanci zabezpieczyli 1,6 kg kokainy i ponad 200 tabletek ecstasy, a także urządzenia służące do ich konfekcjonowania.

Prokuratura Rejonowa Warszawa Ochota przedstawiła zatrzymanemu Radosławowi R. zarzuty posiadania znacznych ilości narkotyków, a sąd aresztował go na trzy miesiące.

Następnego dnia funkcjonariusze Zarządu w Warszawie CBŚP zatrzymali kolejną osobę związaną z warszawskim półświatkiem handlarzy narkotyków. Policjanci ustalili, że na Bemowie mieszka mężczyzna, który prawdopodobnie zajmuje się hurtowym handlem amfetaminą. Aby uniknąć zatrzymania, mężczyzna często zmieniał miejsce pobytu i wynajmowane mieszkania. Funkcjonariusze operacyjnie ustalili, że hurtownik wszedł w posiadanie znacznych ilości narkotyków. Narkotyki miały trafić do dilerów zaopatrujących klientów podwarszawskich dyskotek.

W wyniku realizacji policjanci CBŚP zatrzymali 30 - letniego Rafała L. W trakcie przeszukania wynajmowanego przez niego mieszkania funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 2 kg gotowego narkotyku oraz ponad 0,5 litra amfetaminy w formie płynnej, z której można było wyprodukować kolejnych 700 gramów nielegalnej substancji. Dodatkowo w miejscu zamieszkania zatrzymanego znaleziono odczynniki chemiczne, które są używane w ostatnim etapie produkcji amfetaminy.

Zatrzymanemu mężczyźnie prokurator Prokuratury Rejonowej Warszawa Wola przedstawiła zarzut posiadania znacznych ilości substancji psychotropowych. Podobnie jak pierwszy z zatrzymanych, mężczyzna trafił na trzy miesiące do aresztu.

CBŚP Warszawa

Powrót na górę strony