Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

XIII Mistrzostwa Polski Policjantów – Maraton Dębno 2015

Data publikacji 13.04.2015

Wczoraj już po raz trzynasty policjanci wspólnie z najlepszymi zawodnikami i zawodniczkami z całej Polski i świata uczestniczyli w maratonie w Dębnie. W trakcie 42. edycji międzynarodowych zmagań na starcie stanęła rekordowa liczba uczestników - ponad 2000 zawodników, w tym blisko 110 policjantek i policjantów z całego kraju.

Organizatorem XIII Mistrzostw Polski Policjantów w Maratonie była Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie i Zarząd Wojewódzki NSZZP województwa zachodniopomorskiego. Honorowym patronatem zawody objął Komendant Główny Policji.

Trasa maratonu wiodła przez piękne tereny gminy Dębno. Zawodnicy walczyli biegnąc cztery pętle, dwie w Dębnie i dwie na trasie Dębno – Dargomyśl – Cychry – Dębno. Tego dnia maratończykom towarzyszyła piękna, słoneczna pogoda, co sprzyjało zawodnikom w rywalizacji i kibicującej publiczności, która na całej trasie biegu oklaskiwała zmagania wszystkich sportowców. Od samego początku walka o miano najlepszego w kraju maratończyka w Policji była niezwykle zacięta. W tegorocznych policyjnych mistrzostwach wzięło udział kilka kobiet. W klasyfikacji kobiet pierwsza na metę dotarła podobnie, jak w roku ubiegłym Marta Witke z KMP w Poznaniu, druga zameldowała się Anna Wojtulewicz z KMP w Białymstoku, a na pudło z numerem 3 wbiegła Beata Nienadowska z KMP w Elblągu.

Na mecie policyjnych mistrzostw jako pierwszy pojawił się Paweł Piotraschke ze Szkoły Policji w Słupsku. Drugi na mecie zameldował się Jakub Burghardt, który reprezentował Komendę Wojewódzką w Krakowie. Natomiast na miejscu trzecim uplasował się Łukasz Wróbel z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu.

Ze startujących w maratonie reprezentantów województwa zachodniopomorskiego najlepszy był Stanisław Rutkowski z KP Szczecin Nad Odrą, drugi przybiegł na metę Jacek Wójcik z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie, a trzeci zameldował się Jan Myszkowski z KPP w Wałczu. Drużynowo I miejsce zajęli policjanci z KWP w Krakowie, II miejsce funkcjonariusze z Szkoły Policji w Słupsku, a III mundurowi z KWP w Szczecinie.

Na mecie zwycięzcy nagradzani byli medalami przez Komendanta Powiatowego Policji w Myśliborzu insp. Bogusławę Bonter-Mazek. Natomiast podczas gali inauguracyjnej, która odbyła się na głównej scenie, medale i nagrody wręczał Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie insp. Jan Pytka, Komendant Powiatowy Policji w Myśliborzu insp. Bogusława Bonter-Mazek, Przewodniczący ZW NSZZP Pan Marian Boguszyński, Zastępca Naczelnika Wydziału Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie podinsp. Tomasz Kopka oraz Burmistrz Dębna Pan Piotr Downar.

Oprócz medali policjanci otrzymali pamiątkowe puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

W czasie biegów trwały imprezy towarzyszące, w trakcie których policjanci przygotowali szereg atrakcji dla mieszkańców Dębna i przybyłych kibiców - szczególnie tych najmłodszych.

Na specjalnie wyznaczonych stoiskach policyjnych najmłodsi mogli wziąć udział w konkursie plastycznym, a także zapoznać się z inicjatywami prewencyjnymi i profilaktycznymi policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie.

Zainteresowani mogli również obejrzeć sprzęt policyjny, używany przez funkcjonariuszy w codziennej służbie. Policjanci z zachodniopomorskiej drogówki zaprezentowali symulator jazdy skuterem zakupiony w ramach kampanii "Ekologicznie na dwóch kółkach” realizowanej wspólnie z Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

Podczas mistrzostw wręczono również nagrody dla dzieci z powiatu myśliborskiego, które brały udział w konkursie plastycznym pt. "Policjant w oczach dziecka”.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom sportowych zmagań i do zobaczenia za rok!

(KWP w Szczecinie / mj)

Powrót na górę strony