Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za sutenerstwo

Data publikacji 13.04.2015

Płoccy policjanci zatrzymali 32-letniego mężczyznę, podejrzanego o czerpanie korzyści z nierządu. Wobec zatrzymanego decyzją prokuratora został zastosowany środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Za przestępstwo jakiego się dopuścił grozi mu nawet 3 lat pozbawienia wolności.

Kilka dni temu, płoccy policjanci zostali poinformowani, że w jednym z płockich mieszkań miało dojść do gwałtu. Funkcjonariusze udali się na miejsce, gdzie zastali trzech mężczyzn oraz jedną kobietę. Druga kobieta – rzekoma ofiara gwałtu, jeszcze przed przybyciem policjantów została zabrana do szpitala. Okazało się, że w mieszkaniu wcześniej odbywało się spotkanie towarzyskie. Obecni na nim byli trzej mężczyźni w wieku 25, 26 i 31 lat, mieszkańcy Sierpca, oraz dwie kobiety tj. 19-latka, która wynajmowała to mieszkanie i 21-latka, mieszkanka powiatu Bielsko-Biała, która została przewieziona do szpitala. Zabrana do szpitala kobieta była pod działaniem alkoholu tak samo jak i pozostałe osoby. Obecni w mieszkaniu mężczyźni i kobieta, zostali zatrzymani w policyjnym areszcie.

W wyniku przeprowadzonych w tej sprawie czynności, funkcjonariusze z wydziału d/w. z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu ustalili, że nie doszło do gwałtu, lekarz bowiem wykluczył ten fakt, natomiast 21-latka oraz jej 19-letnia  koleżanka świadczyły w tym mieszkaniu usługi towarzyskie. W wyniku dalszych czynności policjanci ustalili i zatrzymali mężczyznę, który według zebranego w sprawie materiału dowodowego, czerpał korzyści z faktu świadczenia usług towarzyskich przez ww.  kobiety. Okazało się, że zatrzymanym jest 32-letni mieszkaniec Sochaczewa. Mężczyzna został przesłuchany i został mu przedstawiony zarzut czerpania korzyści z nierządu. Do przedstawionego zarzutu jednak się nie przyznał. Decyzją prokuratora wobec zatrzymanego został zastosowany dozór policyjny oraz zakaz zbliżania się do ww. kobiet.

Za przestępstwo sutenerstwa - czerpania korzyści z nierządu, w kodeksie karnym przewidziana jest kara do 3 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Radomiu / mj)

 

Powrót na górę strony