Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowana plantacja konopi indyjskich – organizatorzy w areszcie

Data publikacji 13.04.2015

Pod koniec marca br. policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu na terenie województwa lubuskiego zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o wyprodukowanie znacznych ilości środków odurzających. Funkcjonariusze zlikwidowali plantację konopi indyjskich mogącą dostarczyć narkotyków o czarnorynkowej wartości prawie pół miliona zł.

Policjanci z wydziału antynarkotykowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu na co dzień walczą z biznesem narkotykowym na terenie całej Wielkopolski. Jakiś czas temu wpadli jednak na trop mężczyzn zajmujących się produkcją narkotyków w województwie lubuskim. Według informacji policjantów dwaj mężczyźni, na terenie niewielkich miejscowości w powiecie nowosolskim, mieli zorganizować plantacje konopi indyjskich. W związku z tym policjanci skontrolowali wytypowane dwa adresy.

Pod jednym z nich – na terenie budynku gospodarczego, znajdowała się czynna plantacja konopi indyjskich ukryta na strychu oraz w zakamuflowanej piwnicy. Policjanci znaleźli tam prawie 550 krzewów konopi w różnych fazach wzrostu. Cała uprawa była wyposażona w specjalistyczne systemy naświetlania, nawadniania oraz wentylacji. Tego typu urządzenia generują pobór dużej ilości energii elektrycznej, którą jak się okazało – sprawcy kradli.

Policjanci ustalili, że takiej wielkości uprawa mogła dostarczyć około 12 kilogramów marihuany o czarnorynkowej wartości blisko 500 tysięcy złotych.

Pod drugim adresem - na terenie domu jednorodzinnego - funkcjonariusze znaleźli pozostałości po profesjonalnej plantacji konopi. Pracujący nad tą sprawą policjanci ustalili, że w przeszłości uprawa roślin w tym miejscu została zorganizowana dwukrotnie i dostarczyła organizatorom przestępczego procederu narkotyków o wartości około 490 tysięcy złotych.

W związku ze sprawą policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 37 i 43 lat. Usłyszeli oni zarzuty wytwarzania znacznej ilości środków odurzających i na wniosek Prokuratury Rejonowej Nowe Miasto w Poznaniu, decyzją sądu zostali aresztowani na trzy miesiące. Grozi im kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata.

W przeszłości obydwaj podejrzani byli notowani przez Policję za przestępstwa przeciwko mieniu.

(KWP w Poznaniu / mj)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 15.33 MB)

Powrót na górę strony