Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

44 punkty karne w 2 minuty dla zatrzymanej przez policjantów motocyklistki

Data publikacji 13.04.2015

Sąd zdecyduje o dalszym losie motocyklistki zatrzymanej przez policjantów z Wrocławia, która za popełnienie wielu rażących wykroczeń, w ciągu 2 minut uzyskałaby 44 punkty karne. Kobieta m.in. w terenie zabudowanym gnała z prędkością blisko 120 km/h, nie stosowała się do sygnalizacji świetlnej oraz znaków pionowych i poziomych. Zatrzymana ma już na swoim koncie przekroczony limit 24 punktów karnych za wcześniejsze wykroczenia, popełnione również na motocyklu. Kobieta już straciła prawo jazdy, a policjanci oprócz wniosku o ukaranie, wystąpią również do sądu z wnioskiem o zastosowanie środka karnego w postaci zakazu prowadzenia pojazdów.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, z zespołu ds. zwalczania agresji na drodze, w wyniku podjętych działań, zatrzymali motocyklistkę, która jadąc ul. Legnicką we Wrocławiu, w sposób rażący nie przestrzegała przepisów ruchu drogowego, dopuszczając się w krótkim czasie wielu wykroczeń.

Do zatrzymania doszło po tym, jak policjanci zauważyli jadący bardzo szybko motocykl marki Yamaha, który miał podgiętą tablice rejestracyjną, uniemożliwiającą jej odczytanie. Osoba prowadząca motocykl przekroczyła dozwoloną prędkość. Wideorejestrator wskazał, że w terenie zabudowanym, na „50” gnała ona z prędkością blisko 120 km/h.

Ponadto osoba prowadząca motocykl, nie stosowała się m.in. do sygnalizacji świetlnej, przejeżdżając przez skrzyżowanie na czerwonym świetle, znaków pionowych i poziomych wyznaczających pasy jezdni, kierunki jazdy, buspas oraz stworzyła zagrożenie dla innego pojazdu podczas zmiany pasa ruchu.

Motocyklista nie reagował także na sygnały dawane przez policjantów do zatrzymania. Przyspieszając nie zważał na sygnały błyskowe, dźwiękowe oraz dawane ręcznie z wykorzystaniem tarczki. Policjanci zmuszeni byli zablokować drogę, uniemożliwiając osobie kierującej motocyklem dalszą ucieczkę.

Po zatrzymaniu i ściągnięciu kasku okazało się, że osobą prowadzącą motocykl jest 28–letnia kobieta, mieszkanka Wrocławia. Po sprawdzeniu ustalono też, że ma ona już na swoim koncie przekroczony limit 24 punktów karnych za wcześniejsze wykroczenia popełnione na motocyklu. Za bieżące wykroczenia, popełnione również na motocyklu, w ciągu 2 minut uzyskałaby kolejne 44 punkty karne.

Policjanci zatrzymali prawo jazdy, a o dalszym losie motocyklistki zdecyduje teraz sąd. Oprócz wniosku o ukaranie, funkcjonariusze wystąpią również do sądu z wnioskiem o zastosowanie środka karnego w postaci zakazu prowadzenia pojazdów.

(KWP we Wrocławiu / mj)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 8.01 MB)

Powrót na górę strony