Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rozpracowana grupa włamywaczy do domów

Data publikacji 13.04.2015

Nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozi trzem mężczyznom ustalonym i zatrzymanym przez policjantów z powiatu strzelińskiego, a podejrzanym o włamania do domów. Sprawcy włamywali się do obiektów jednorodzinnych, w tym domów w budowie. Ich łupem padały głównie elektronarzędzia i sprzęt RTV. Funkcjonariusze już odzyskali mienie o wartości 27 tys. złotych. O dalszym losie zatrzymanych zdecyduje teraz sąd.

Policjanci Wydziału Kryminalnego ze strzelińskiej komendy powiatowej, w wyniku prowadzonych działań, rozpracowali grupę przestępczą dokonującą włamań do domów. W sprawie tej ustalono i zatrzymano trzech mężczyzn. Podejrzani to mieszkańcy powiatu strzelińskiego, w wieku 22, 27 i 28 lat. Cała trójka trafiła do policyjnego aresztu.

Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy zajmujących się tą sprawą, sprawcy na przełomie lutego i marca br. włamywali się do domów jednorodzinnych, w tym domów w budowie na terenie powiatu strzelińskiego i wrocławskiego. Ich łupem padały głównie elektronarzędzia i sprzęt RTV.

W wyniku prowadzonych działań policjanci odzyskali już skradzione mienie o wartości 27 tys. złotych. Zgromadzony materiał dał podstawę do przedstawienia zatrzymanym zarzutów dotyczących włamań i kradzieży mienia, co w świetle obowiązujących przepisów zagrożone jest karą nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony