Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne działania bydgoskich mundurowych

Data publikacji 13.04.2015

W miniony weekend bydgoscy policjanci przeprowadzili działania pn. „ Alkohol, narkotyki – brak biletów powrotnych”. Ponownie dodatkowe patrole przez dwa dni w godzinach popołudniowych i nocnych pilnowały porządku na ulicach starego miasta. W działaniach wzięli udział także słuchacze ze Szkoły Policji w Pile.

Działania pn. „ Alkohol, narkotyki- brak biletów powrotnych” trwały na ulicach Bydgoszczy, w nocy z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę (10-12.04.2015) w godzinach popołudniowych i wieczorowo-nocnych. Prewencyjne działania miały na celu wyeliminowanie nietrzeźwych kierujących, a także zapobieganie naruszeniom prawa na terenie miasta. Policyjne kontrole nie ograniczyły się wyłącznie do ulic i pojazdów. Funkcjonariusze byli w okolicach parków, pubów i dyskotek.

W działaniach wzięło łącznie udział 117 policjantów z różnych komisariatów oraz wydziałów komendy miejskiej w Bydgoszczy i 38 słuchaczy ze Szkoły Policji w Pile. Mundurowych jak zawsze wspierała Straż Miejska (8 funkcjonariuszy).

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 21.8 MB)

W trakcie dwudniowych działań sprawdzono trzeźwość 1241 kierujących. Ujawniono i zatrzymano jedną osobę, która wsiadła za kierownice pojazdu po spożyciu alkoholu. Zatrzymano 2 prawa jazdy i 7 dowodów rejestracyjnych. Policjanci wylegitymowali 389 osób. Nie obyło się bez mandatów karnych dla osób, które rażąco złamały obowiązujące przepisy. Funkcjonariusze nałożyli 82 mandaty, a w 7 przypadkach sporządzili wnioski o ukaranie do sądu. Niemniej jednak większość podejmowanych przez mundurowych interwencji kończyły się pouczeniami, a było ich 113. Podczas kontroli ujawniono poszukiwany telefon komórkowy. Zatrzymana została także osoba poszukiwana listem gończym.

(KWP w Bydgoszczy / mj)

Powrót na górę strony