Policjanci w 8. Poznań Półmaratonie

Data publikacji 13.04.2015

12 kwietnia ulicami miasta przebiegli uczestnicy 8. Poznań Półmaratonu. Jak co roku, wśród tysięcy biegaczy nie mogło zabraknąć reprezentacji stróżów prawa. Na linii startu stanęło 86 policjantów i policjantek z całego kraju. W ramach zawodów, pod patronatem Komendanta Głównego Policji, rozegrano Mistrzostwa Polski Policji w Półmaratonie. Pierwszym policjantem na mecie był funkcjonariusz z Poznania. Puchar dla najszybszej policjantki pojechał do Żar.

Kolejna wspaniała sportowa impreza już na nami. W niedzielę 12 kwietnia br. ulice Poznania zalała kolorowa fala miłośników biegania. W 8. Poznań Półmaratonie wystartowało przeszło 8 tysięcy uczestników z 27 państw. Wśród biegaczy nie zabrakło policjantów i policjantek z całej Polski, których na linii startu stanęło aż 86.

Mimo niesprzyjającej wietrznej aury wszyscy funkcjonariusze szczęśliwie ukończyli bieg. Linię mety jako pierwszy z mundurowych przekroczył sierż. Szymon Rembowicz z Komisariatu Policji Stare Miasto w Poznaniu, który dystans przeszło 21 kilometrów przebiegł w czasie 1:17:57. Pierwsze miejsce wśród pań zajęła nadkom. Joanna Woźniak-Cieślar z Komendy Powiatowej Policji w Żarach, która uzyskała wynik 1:37:24.

Puchary zwycięzcom wręczył Zastępca Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Michał Domagalski. W ceremonii dekoracji najlepszych policjantów i policjantek uczestniczył Dyrektor Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji Pan Zbigniew Madoński.

Wydarzenie sportowe takiej rangi to miesiące przygotowań i setki zaangażowanych osób. To spore wyzwanie również dla skierowanych do zabezpieczenia imprezy policjantów, których głównym zadaniem jest zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom biegu oraz kierowcom poruszającym się w tym czasie po ulicach miasta. W czasie trwania 8. Poznań Półmaratonu policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu z powodzeniem zadbali, aby biegacze mogli bezpiecznie dobiec do mety, a kierowcy dojechać do celu.