Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Charytatywny turniej piłkarski Konwój Cup

Data publikacji 13.04.2015

W Grodzisku Wielkopolskim rozegrano kolejny turniej Wydziału Konwojowego Komendy Wojewódzkiej Policji w halowej piłce nożnej. Na zawody przybyło 13 policyjnych drużyn piłkarskich. Był to już 8 turniej, jednakże po raz pierwszy przybrał on charakter turnieju charytatywnego. Dzięki zebranym funduszom, wsparcie otrzymało troje dzieci z rodzin policyjnych. Emocje i sportowa rywalizacja towarzyszyły wszystkim uczestnikom turnieju do ostatniej chwili.

W sobotę 11 kwietnia br. na terenie grodziskiej hali sportowej rozegrano ósmy, a pierwszy o charakterze charytatywnym turniej w piłce nożnej halowej Wydziału Konwojowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. Pomysłodawcą tych pamiętnych turniejów, jak również ich bezpośrednim realizatorem wspólnie z podwładnymi funkcjonariuszami jest mł. insp. Rafał Pastusiak – Naczelnik Wydziału Konwojowego KWP w Poznaniu. Główny patronat honorowy nad turniejem objął Wielkopolski Komendant Wojewódzki Policji – insp. Rafał Batkowski.

Uroczystego otwarcia imprezy w imieniu Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji dokonali mł. insp. Rafał Pastusiak oraz kom. Krzysztof Krawczyk – Pierwszy Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Grodzisku Wielkopolskim w towarzystwie Mariusza Zgaińskiego – Starosty Grodziskiego oraz Piotra Hojana – Zastępcy Burmistrza Grodziska Wielkopolskiego. W turnieju łącznie udział wzięło 13 drużyn policyjnych z województwa wielkopolskiego. Rozgrywki swą obecnością zaszczycili również: podinsp. Witold Drzażdżyński – prezes IPA Region w Poznaniu, Wojciech Komasa – wiceprezes Klubu Bokserskiego KKS Poznań.

W turnieju udział wzięły następujące drużyny: reprezentanci Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wielkopolskim, Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu, Komendy Powiatowej Policji w Turku, Komendy Powiatowej Policji w Kole, policjanci Oddziału Prewencji Policji w Poznaniu, policjanci IPA Region Poznań, sędziowie sądu, funkcjonariusze Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Poznaniu oraz Sekcji Policji Sądowej, Wydział Konwojowy – Referat w Gnieźnie, Wydział Konwojowy – Referat w Ostrowie Wielkopolskim, Wydział Konwojowy – Ogniwo w Rawiczu, Wydział Konwojowy KWP w Poznaniu.

Turniej przybrał po raz pierwszy charakter charytatywny. Opieką tego przedsięwzięcia objęto trójkę dzieci z rodzin policyjnych. W tym roku zagrano dla Agatki, Kornelki i Filipa. Fundusze zebrane dzięki turniejowi zasilą konta fundacji do jakich należą wymienione dzieci. Już teraz w imieniu rodziców wszystkim tym, którzy przyczynili się do zorganizowania tak szczytnego celu składamy „Wielkie Dzięki”

Końcowa rywalizacja turnieju przedstawiała się następująco: Puchar Fair Play zdobyła drużyna gospodarzy czyli policjanci z Grodziska Wielkopolskiego. Następnie kwalifikacje wyłoniły zwycięzców:

I.    IPA REGION POZNAŃ

II.   Referat Ostrów Wielkopolski Wydziału Konwojowego KWP w Poznaniu

III.  Referat Gniezno Wydziału Konwojowego KWP w Poznaniu

Organizatorzy turnieju wyróżnili także:

1.     Najlepszy bramkarz – Paweł LINKE IPA Region POZNAŃ (tylko 1 stracona bramka)
2.     Król strzelców – Bartosz CHMIEL Referat w OSTROWIE WLKP. (7 zdobytych bramek)
3.     Najlepszy zawodnik Wydziału Konwojowego – Mateusz GOLIŃSKI OSTRÓW WLKP.   

Wszyscy mamy nadzieję, że ten charytatywny turniej stanie się początkiem do kontynuacji tak szczytnego celu. Kiedy jest wyznaczony cel, aby pomóc drugiemu, wówczas chce się jeszcze bardziej grać i dawać z siebie wszystko. Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do realizacji tak wielkiego przedsięwzięcia. Kolejny turniej już za rok. Zapraszamy!

(KWP w Poznaniu / mj)

Powrót na górę strony