Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowana linia produkcyjna metamfetaminy

Dolnośląscy policjanci zlikwidowali linię produkcyjną metamfetaminy. W sprawie zatrzymano dwóch obcokrajowców, podejrzanych o wytwarzanie narkotyków. Funkcjonariusze zabezpieczyli różnego rodzaju środki odurzające, substancje służące do ich produkcji, a także specjalistyczną aparaturę oraz fałszywe dokumenty. Podejrzani zostali już tymczasowo aresztowani na 3 miesiące. O ich dalszym losie zdecyduje teraz sąd.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu i Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, w wyniku realizacji wspólnych działań operacyjnych, zlikwidowali linię produkcyjną syntetycznych narkotyków. W sprawie tej policjanci, wspierani przez funkcjonariuszy grupy realizacyjnej bolesławieckiej Policji, zatrzymali dwóch obywateli Czech, w wieku 23 i 49 lat, podejrzanych o wytwarzanie środków odurzających na szeroką skalę.

Do realizacji doszło po tym, jak policjanci na podstawie informacji operacyjnych ustalili, że na terenie gminy Bolesławiec, w jednym z prywatnych mieszkań zajmowanym przez dwóch obcokrajowców, wytwarzane są narkotyki. Dalsze czynności przeprowadzone przez funkcjonariuszy potwierdziły podejrzenia.

Po wejściu do mieszkania policjanci ujawnili linię produkcyjną metamfetaminy. Funkcjonariusze zabezpieczyli przedmiotowe środki na miejscu oraz w samochodzie, należącym do podejrzanych. Ponadto zabezpieczono marihuanę, spore ilości substancji i środków chemicznych oraz aparaturę wykorzystywaną do produkcji narkotyków, a także znaczną ilość gotówki w różnych walutach i fałszywy paszport, którym posługiwał się jeden z mężczyzn.

Zatrzymanym grozić może teraz kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności. Na bazie zgromadzonego przez funkcjonariuszy materiału dowodowego, sąd orzekł wobec obu zatrzymanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na 3 miesiące.

(KWP we Wrocławiu / ms)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 6.38 MB)

Powrót na górę strony