Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Spektaklem "Sekret" zainaugurowali program "Profilaktyka a Ty”

Data publikacji 14.04.2015

Spektaklem profilaktyczo - edukacyjnym „Sekret" w wykonaniu młodzieży radzyńskich szkół zainaugurowano program „Profilaktyka a Ty” w Radzyniu Podlaskim. W ideę programu wprowadzili publiczność insp. Grzegorz Jach z KGP, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej Tadeusz Sławecki oraz Zastępca Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Jarosław Adamski.

Poruszające serca przedstawienie obejrzeli uczniowie szkół z terenu miasta oraz zaproszeni goście. Dodatkowo w trakcie spotkania odbyła się uroczystość powołania Radzyńskiej Grupy PAT. Wyłoniono również pełniącego obowiązki lidera grupy, którym został uczeń Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Adrian Popławski.

Wczoraj na scenie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Radzyniu Podlaskim z inicjatywy Komendy Głównej Policji pod patronatem Sekretarza Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej Tadeusza Sławeckiego zainaugurowano program profilaktyczny "Profilaktyka a Ty".  PaT to program kierowany do młodzieży, która chce promować modę na życie bez uzależnień.

Kulminacyjnym punktem spotkania był spektakl profilaktyczno-edukacyjny "Sekret" w wykonaniu uczniów radzyńskich szkół. Przed wystawieniem przedstawienia, w ideę programu "Profilaktyka a Ty" wprowadzili publiczność insp. Grzegorz Jach z Komendy Głównej Policji, obecny Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej Tadeusz Sławecki oraz Zastępca Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Jarosław Adamski. Spektakl obserwowali zaproszeni goście: Starosta Radzyński Lucjan Kotwica, samorządowcy, przedstawiciele oświaty, funkcjonariusze Policji a także licznie zgromadzona młodzież.

"Sekret" to poruszająca sztuka. Opowiada o młodych ludziach, którzy wiele w swoim życiu osiągnęli, ale chcąc być najlepszymi, wyprzedzić innych i zaspokoić aspiracje rodziców, wpadli w narkotykową pułapkę. Robią wszystko, aby spełniać rozkazy narkotykowych dealerów. Zatracają się w świecie uzależnień. Młodzi aktorzy w przejmujący sposób pokazali jak przez nieodpowiedzialność można stracić marzenia, bliskich i kontrolę nad swoim życiem. Całe przedstawienie kończy się jednak przesłaniem, że to od nas samych zależy, czy będziemy uciekać w kierunku narkotykowego zniewolenia, czy też będziemy wolni i świadomi własnej wartości.

Podczas wczorajszego spotkania odbyła się uroczystość powołania Radzyńskiej Grupy Pat, na czele której stanął pełniący obowiązki lidera uczeń Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Adrian Popławski. W skład grupy wchodzą m.in. kapitanowie trzech PaTPORTÓW powołanych przy: Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Radzyniu Podlaskim, Gimnazjum nr 2 w Radzyniu Podlaskim oraz I Liceum Ogólnokształcącym w Radzyniu Podlaskim, które prowadzić będą działania na terenie szkół.

(KWP w Lublinie / mo)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 14.67 MB)

Powrót na górę strony