Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zlikwidowali dziuplę samochodową

Data publikacji 14.04.2015

Policjanci z Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim, zlikwidowali dziuplę samochodową. Funkcjonariusze zatrzymali 3 osoby, a w zajmowanych przez nich pomieszczeniach mundurowi znaleźli częściowo rozebrane audi, które zostało skradzione w Niemczech. Wszyscy podejrzani mężczyźni usłyszeli zarzuty paserstwa, za co może im grozić do 5 lat więzienia.

Policjanci z ostrowskiej komendy, zajmujący się zwalczaniem przestępczości kryminalnej, 9 kwietnia br. ujawnili tak zwaną dziuplę samochodową. Znajdowała się ona na terenie jednej z miejscowości powiatu ostrowskiego. W pomieszczeniach gospodarczych znajdowało się wiele różnego rodzaju części samochodowych i tablice rejestracyjne. Ponadto, policjanci znaleźli już częściowo zdemontowany samochód marki Audi. Pojazd ten został kilka dni wcześniej skradziony na terenie Niemiec. Ostrowscy kryminalni działali wspólnie z policjantami z Kalisza. Zebrane wcześniej przez funkcjonariuszy informacje pozwoliły im na zatrzymanie dwóch mężczyzn, mieszkańców powiatu kaliskiego i pleszewskiego.

Dalsze czynności doprowadziły funkcjonariuszy do sąsiedniego powiatu kaliskiego. Kryminalni z KMP w Kaliszu zatrzymali tam trzeciego mężczyznę. W trakcie przeszukań pomieszczeń, w których zamieszkiwali zatrzymani mężczyźni, stróże prawa zabezpieczyli kolejne części pochodzące z rozbiórki samochodów. Teraz wszystkie zabezpieczone części trafią do specjalistycznych badań, których celem będzie między innymi określenie, czy są to części z kradzionych samochodów.

Zatrzymani mężczyźni, jak wynika ze wstępnych ustaleń, zajmowali się rozbiórką samochodów na części. Są to mieszkańcy powiatu kaliskiego i pleszewskiego w wieku od 25 do 58 lat. Dwaj z nich są dobrze znani policjantom.

Wszyscy usłyszeli zarzut paserstwa, za co może im grozić do 5 lat więzienia.

(KWP w Poznaniu / ms)

Powrót na górę strony