Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rozbito grupę okradającą garaże

Data publikacji 14.04.2015

Policjanci z Komisariatu Szczecin Pogodno ustalili i zatrzymali osoby, okradające szczecińskie garaże. Podejrzani usłyszeli łącznie 44 zarzuty za włamania, a wartość mienia, które ukradli szacuje się na ponad 55 tysięcy złotych.Funkcjonariusze odzyskali część skradzionych przedmiotów.

Policjanci z Komisariatu Szczecin  Pogodno zidentyfikowali grupę po tym, jak w krótkim odstępie czasu, w porze nocnej, na terenie dzielnicy doszło do kilku włamań. W wyniku podjętych przez funkcjonariuszy działań rozpoznawczych skradzione przedmioty zostały odnalezione w punktach z akcesoriami samochodowymi. Kolejne czynności doprowadziły policjantów do wytypowania sprawców, a dzięki pracy operacyjnej  i dochodzeniowo-śledczej kryminalni dotarli do kolejnych pokrzywdzonych, którzy nie zgłosili włamań popełnionych na ich szkodę.

Wyniki pracy kryminalnej wskazywały, że sprawcy planują kolejne włamania.Zaplanowane zostały więc nocne działania, dzięki którym policjanci namierzyli sprawców niemal na gorącym uczynku. Cztery dni temu, nad ranem, funkcjonariusze, korzystając z oznakowanego radiowozu, dali sygnał do zatrzymania kierującemu vw golfem.  Kierowca znacznie przyspieszył, po czym gwałtownie zahamował kilkaset metrów dalej. Z pojazdu wybiegł pasażer, który przeskakując  ogrodzenia ogródków działkowych zdołał się oddalić. Uciekający golfem mężczyzna nie reagował na sygnały do zatrzymania wydawane przez policjantów, a manewry wykonywane przez kierującego doprowadziły do kolizji z radiowozem. W zatrzymanym pojeździe znajdowało się dwóch mężczyzn. Badanie kierowcy wykazało, że jest pod wpływem amfetaminy. Po przeszukaniu golfa okazało się, że znajdują się w nim elektronarzędzia oraz opony, prawdopodobnie pochodzące z kradzieży.

W wyniku kolejnych przeszukań przeprowadzonych u zatrzymanych, policjanci zabezpieczyli różnego rodzaju elektronarzędzia, akcesoria samochodowe i inne sprzęty, których wartość szacuje się na kwotę ponad 20 tysięcy złotych. Cześć z nich została zidentyfikowana przez pokrzywdzonych, jednak policjanci nadal docierają  do prawowitych właścicieli.

Z zebranego do tej pory materiału dowodowego wynika, że grupa działała od dwóch miesięcy. Przez ten czas zdążyli ukraść przedmioty o wartości około 55 tysięcy złotych.

W sumie w toku sprawy policjanci zatrzymali trzy osoby w wieku 41, 30, i 29 lat. Usłyszeli oni łącznie 44 zarzuty za trzydzieści włamań. Prokurator zastosował wobec podejrzanych policyjny dozór. Sprawa jest rozwojowa.

(KWP w Szczecinie / ms)


 

Powrót na górę strony