Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowali dwie plantacje konopi

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie w jednym z domów na terenie gminy Olsztynek zlikwidowali dwie plantacje konopi indyjskich oraz zabezpieczyli blisko pół kilograma marihuany. 29-letni właściciel nielegalnej działalności przyznał, że było to jego hobby. Za uprawę i posiadanie znacznych ilości narkotyków grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału Kryminalnego KWP w Olsztynie podejrzewali, że jeden z mieszkańców gminy Olsztynek może handlować narkotykami. Funkcjonariusze postanowili zweryfikować zebrane informacje. W czwartek wieczorem zapukali do drzwi jednego z domów na terenie tamtejszej gminy. Podczas przeszukań pomieszczeń znaleźli dwie plantacje. Obie znajdowały się w specjalnie przygotowanych do tego namiotach – jedna w garażu, druga w jednym z pokoi.

W sumie policjanci zabezpieczyli około 50 krzaków, blisko pół kilograma marihuany oraz specjalistyczny sprzęt służący do uprawy. Podczas realizacji kryminalni zatrzymali 3 osoby. Po przesłuchaniach 2 z nich usłyszały zarzuty. 29-letni właściciel nielegalnej działalności przyznał, że policjanci likwidując plantacje pozbawili go jego hobby.

Za uprawę oraz posiadanie znacznych ilości narkotyków grozi kara do 8 lat pobawienia wolności.

(KWP w Olsztynie / mo)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 1.33 MB)

Powrót na górę strony