Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawcy napadu na kantor zatrzymani

Data publikacji 14.04.2015

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu KMP w Łodzi rozwiązali zagadkę napadu na kantor i zatrzymali dwóch podejrzanych. Mężczyźni odegrali scenę niczym z filmu, aby utrudnić proces wykrywczy. Grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

18 lutego 2015 roku policjanci zostali powiadomieni przez właściciela jednego z kantorów przy ulicy Zachodniej w Łodzi o próbie rozboju i kradzieży pieniędzy.  Sprawca groził użyciem broni, jednak napad nie doszedł do skutku,  a napastnik uciekł. Policyjna grupa dochodzeniowa zabezpieczająca ślady na miejscu zdarzenia ustaliła, że sprawca wszedł bezpośrednio za potencjalnym klientem, wyjął broń i skierował ją w stronę stojącego przy okienku mężczyzny. Zwrócił się do ekspedientki, aby wydała pieniądze bo w przeciwnym razie użyje pistoletu i strzeli do klienta. Kobieta zachował jednak zimną krew, zaryglowała drzwi i włączyła alarm. Napastnik wpadł w popłoch i próbował sforsować drzwi. Po kilku próbach wyważył dolną szybę w drzwiach i uciekł. Na miejscu pozostawił torbę oraz pistolet, który okazał się zabawką na kulki.

Analizą zdarzenia zajęli się funkcjonariusze z komendy miejskiej. Z każdym dniem na światło dzienne wychodziły nowe okoliczności, które przybliżały śledczych do wytypowania sprawcy. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że wspomniany klient nie znalazł się w kantorze przypadkowo i mógł współdziałać ze sprawcą. Ten wątek połączony z zabezpieczonymi śladami pozwolił znacząco zawęzić krąg podejrzewanych osób.

Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił 13 kwietnia 2015 roku zrealizować prokuratorskie postanowienia o zatrzymaniach. W rękach stróżów prawa znaleźli się dwaj wytypowani rówieśnicy w wieku 21 lat.  Jeszcze tego samego dnia obaj amatorzy cudzej własności stanęli przed obliczem prokuratora i usłyszeli zarzuty usiłowania rozboju. Kodeks karny za tego rodzaju przestępstwo przewiduje odpowiedzialność karną do 12 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Łodzi / mj)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 2.58 MB)

Powrót na górę strony