Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zakazy stadionowe po szybkiej rozprawie

Data publikacji 14.04.2015

Policjanci zabezpieczający mecz piłki nożnej pomiędzy drużynami Pogoń Szczecin - Jagiellonia Białystok zatrzymali cztery osoby, które następnie zostały rozliczone przez sąd w trybie przyspieszonym. Wszyscy zostali ukarani długotrwałymi zakazami stadionowymi, a także karami: grzywny i ograniczenia wolności.

Wszyscy ukarani to mieszkańcy Szczecina w wieku od 27 do 55 lat. Najstarszy z nich usłyszał zarzuty za wtargniecie na teren imprezy masowej i nie stosowanie się do poleceń służby porządkowej nakazującej opuszczenie stadionu, oraz za wniesienie alkoholu. Pozostałym trzem mężczyznom zarzucono wniesienie wysokoprocentowych napojów alkoholowych.

Trzech oskarżonych wyroki usłyszało już w niedzielę, a czwarty wczoraj po południu. 55-latek, który wtargnął na teren stadionu został ukarany karą grzywny w wysokości 2000 zł oraz zakazu wstępu na mecze piłki nożnej z udziałem Pogoni Szczecin i Reprezentacji Polski rozgrywanych na terenie RP na okres 3 lat.

27-latek ma orzeczone 4 miesiące ograniczenia wolności w postaci nieodpłatnej pracy na cele społeczne oraz zakaz wstępu na imprezy masowe na dwa lata.

Pozostali ukarani zostali na karą grzywny w wysokości 2000 zł oraz zakazem stadionowym na mecze piłki nożnej z udziałem Pogoni Szczecin i Reprezentacji Polski rozgrywanych na terenie RP na okres 2 lat z obowiązkiem stawienia się w jednostce policji podczas tych meczy.

(KWP w Szczecinie / mj)

Powrót na górę strony