Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jechał z prędkością 201 km/h

Data publikacji 14.04.2015

Skarżyscy policjanci zatrzymali 22-letniego kierowcę bmw, który na trasie S-7 znacznie przekroczył dozwoloną prędkość. Funkcjonariusze nagrali wyczyn młodego kierowcy na kamerę policyjnego wideorejestratora. Mężczyzna poruszał się z prędkością 201 km/h. Za to wykroczenie policjanci ukarali go 500 złotowym mandatem oraz dziesięcioma punktami karnymi.

W minioną niedzielę policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego skarżyskiej komendy patrolowali trasę S-7 nieoznakowanym radiowozem wyposażonym w wideorejestrator. W pewnym momencie ich pojazd minęło z dużą prędkością osobowe bmw. Funkcjonariusze ruszyli za autem wykonując pomiar. Jak się okazało, kierowca osobówki poruszał się z prędkością 201 km/h. Mundurowi natychmiast przystapili do zatrzymania pojazdu. Za kierownicą samochodu siedział 22-letni mieszkaniec województwa małopolskiego. Kierujący przekroczył dozwoloną prędkość o 81 km/h. Za to wykroczenie policjanci ukarali go 500 złotowym mandatem oraz dziesięcioma punktami karnymi.

Jak ustalono, to nie pierwsze przewinienie tego kierowcy. W przeszłości był już karany za podobne wykroczenia. Z relacji mężczyzny wynikało, że na swoim koncie zgromadził już kilkanaście punktów karnych. Niewykluczone, że po dopisaniu kolejnych dziesięciu, będzie musiał zwrócić prawo jazdy i zdawać ponownie egzamin.

Prędkość w dalszym ciągu jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Niestety nie wszyscy kierowcy zdają sobie z tego sprawę i często traktują drogę jak tor wyścigowy. Przestrzegamy przed tego rodzaju zachowaniem.

Pamiętajmy!

Nadmierna prędkość:

-wydłuża drogę hamowania,
-powoduje wzrost energii kinetycznej zderzenia,
-zwiększa odrzut pojazdów, co może przyczynić się do uwikłania w zdarzenie innych uczestników ruchu np. pieszych znajdujących się na chodniku,
-pogarsza warunki postrzegania otoczenia przez kierowców i ogranicza odbiór ważnych informacji.

Apelujemy o rozwagę na drodze i bezpieczną jazdę.

(KWP w Kielcach / mj)

Powrót na górę strony